Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Corsa c EGR szelepét ki...

Olias kérdése:

Opel Corsa c EGR szelepét ki lehet-e iktatni?

Figyelt kérdés

2012. nov. 15. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Ki lehet, de valószínűleg EGR-hibát fog dobni az ECU és átáll vészüzemmódra ha nem iktatsz be egy ellenállást.


De mit akarsz elérni vele?

2012. nov. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

meg lehet oldani, de nem feltétlen kell


nekem is c corsám van, egr hibát dobott ki a hibakereső


kétszer ki kellett szedni és csavarlazítóval befújni, azóta semmi baja


ja és néha járasd meg a motort, mert ha minden igaz, az egr 4000 fordulat felett nyit, és akkor szokott beállni, ha nem nyílik, ergo nem járatod meg néha a mocit

2012. nov. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha kiiktatod állandó hibaként marad , semmi köze a 4 ezres fordulatszámhoz. Nem fordszám függő ...
2012. nov. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%

úgy látom értelmezési gondok adódtak :/


a működő EGR nyit 4000 fordulat körül, ha nem járatjuk a motort, akkor sose nyit, és beragad


és nem fog hibát jelezni, ha a szerelő úgy dugózza le, ahogy mr.flash is írta, hogy beiktat egy ellenállást

2012. nov. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mizer válasza:
Akkor talán nincs is baj ha zárt állapotban ragad be max. látod a hibaüzenetet a műszerfalon viszont ha nyitva marad akkor alacsony fordulaton a motor erőtlen, ugrálós lesz ingadozó alapjárattal sőt indulásnál is lehetnek gondok. Én kiiktattam a szelepet mert már idegesített hogy többszöri tisztítás után is pár nap elteltével neki állt ugrálni. Már pár hónapja így megyek vele viszont most megy a kocsi műszakira biztonság kedvéért elviszem "zöld kártyás" vizsgálatra nehogy ezen bukjon el a dolog. Bár állítólag a fogyasztás picit emelkedhet a hibás szelep miatt de én ezt nem vettem észre.
2015. ápr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!