Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra f vagy Opel Vectra...

Opel Astra f vagy Opel Vectra A a jobb választás?

Figyelt kérdés

Mind2 1.7 td Isuzu motorral.

1. kocsi lenne, Vectra kisebb valamivel, olcsóbban hirdetik a jó állapotúakat és nekem kicsit jobban is tetszik, de nem igazán tudok dönteni. Magát a kocsit max 300ezerért venném, de az sem lenne baj, ha ebben az árban a nevemre lenne íratva.


2012. nov. 14. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Vectra nagyobb autó, Astra kisebb, ez nyilván a fogyasztásban is megmutatkozik, bár dízelnél talán nem annyira.


ASTRA-ból talán több is van, mivel gyártották MO-n is, valamit tovább gyártották, ezért vannak fiatalabbak is.


Nekem astra F-em van, a Vectra tényleg szép, de a belsején több helyen látszik, hogy régebbi (a fűtésszabályzó tologatói, csak egy óra kijelzője van, stb)

2012. nov. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzből egyik sem. Pláne nem úgy hogy az átíratást is bele akarod kalkulálni, a normális , nem véres torkú gépek 350-400között mozognak mindkettőből. Amit 300-ért vagy 250-ért veszel azzal lesz bajod, jó sok.
2012. nov. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen. A kulcssszó: Állapotot veszünk, nem kilométert.


Az én Astrám 240.ezerért volt kirakva. 1.4 Si motorral, ami a hengerenkénti befecskendezéses 8 szelepes 82 lovas motort takarja.


Később kiderült miért: Taxi volt, az órát vissza akarták tekerni 217ezerről 170-re, de korán értem. A gitt lehullott fél év alatt, a tanklyuknál lyukas volt. Katalizátor nem volt rajta. Tetőkárpit lóg, stb.


Hogy miért vettem meg? Friss volt a műszaki.


A leírt hibákat 50.000-ből orvosoltam, + 25.000 volt egy hengerfejtömítés csere, 18ezer alvázvédelem. Azóta eltelt 2 év, és csak olajat cserélek, és tankolok, pedig megyek vele évi 20.000-et. Zörög, kopog (műanyagok, stb), lóg a fejemre a kárpit, de amióta a fent leírtakat megcsináltam (lekopogom) rozsdamentes, motorja hibátlan, bármikor elindulnék vele akár ezer km-es útra is.

2012. nov. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Pontosan ,de az 1.7-es dízelesről van szó, azok drágábbak.


Plusz friss tapasztalatom is van, hétfő óta dolgozok egy ilyen 230ezerért vett Astra Caravanon amiről szó van, eddig úgy 50E-be fog fájni a tulajnak, pedig igyekszünk olcsón kihozni. Némileg el volt hanyagolva a blokk, olyan 30ezres olaj volt benne, az izzításnak kakukk (patkolva volt a biztije is), meg némi falsot szívott a hosszában repedt szívócső miatt. A többit meg nem sorolom, persze eladáskor jó volt, utána jött elő.


Egyébként valóban, ki lehet fogni, de ne erre alapozzunk.

2012. nov. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor egy benzines jobban megérné? Benzinesből viszont akkor maradjon az F Astra. Mennyivel eszik többet, mint a dízel? Nem azt írtam, hogy 300ezerből nevemre íratva kell lennie, csak azt hogy jó lenne.
2012. nov. 14. 19:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Így van.

Opel Astra (F) 1,6-os benzinmotorral.

2012. nov. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Pl.

2012. nov. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem A' vectrám van 1,7 td isuzu, ebben a hónapban lesz 20 éves a drága. Jóval kényelmesebb mint egy astra csomagtartó hatalmas. Amire ügyelj: az a motor mellett (kompresszió) a karosszéria állapota nézesd meg aknáról az alját, hátsó rugótornyokat kárpit alatt, padlólemezt csomagtartó alját. De ha találtál egy jó állapotút, akkor az hálás lesz még neked sokáig. Nekem 7,5 éve van meg most lakatoltattam ki (120 EFt) mert még mindig olcsóbb mint lecserélni egy lutrira. Fogyasztás 290 000 km-nél 5,5l városban.
2012. nov. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!