Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy mindegy milyen váltós...

Van egy mindegy milyen váltós motor. Hogyan tudom megfordítani na váltás irányt, úgyértem hogy felfelé legyen az 1-es, lefelé a többi?

Figyelt kérdés
a mostani motoromban fordítva van a váltás, felül van az 1-es, a többi alatta. ez elég ritka, de én ehez vagyok hozzászokva. ha veszek egy másik motort, hogyan tudom átvariálni ilyenre?
2012. nov. 8. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Mondjuk fejreállsz vele.Máshogy nem nagyon.


A tipikus váltókiosztás pont fordított, jobb lesz ha átszoksz rá. Ahhoz hogy megfordítsd olyan szinten át kéne variálni a váltót hogy kvázi a gép árát ráköltenéd, és nem is lenne üzembiztos.

2012. nov. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
na ezzel azért nem értek egyet, mert ha hátrafelé fordítom a váltókart, akkor alapból megfordulnak a dolgok. valami hasonlóan egyszerűre gondoltam.
2012. nov. 8. 21:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy külső rudazattal vagy fogaskerekes áttétellel végülis meg lehet oldani, de nem lesz igazán üzembiztos, plusz az is kérdés hova rakod, egyedileg kell legyártatni és nem olcsó, ha otthon csinálod nem lesz üzembiztos (kivéve ha profi vagy), na meg még egy hibalehetőség.


A váltón belüli mókolásra meg ottvan az amit fent írtam. Még mindig azt mondom szokj át, könnyebb még most, akárhány motorod lesz mindig mókolni akarod őket? Nem tart sokáig, 100-150 km alatt megszokod.

2012. nov. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tulajdonképp, minek is motorozol újjal?

Elég lett volna a régi jól megszokott motorod


Az ember haláláig tanul új dolgot, nincs a világon olyan ember, aki mindent tudna

20/F

2012. nov. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Jókis Jawa mustang,mi? XD
2012. nov. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha egy ilyen pici dologban nem tudsz "rugalmas" lenni, akkor már ne is haragudj, de elég életképtelennek tűnsz:D

Szerinted a Forma-1-es versenyzők akármilyen utcai autójuk van, átalakíttatják a karosszériájukat olyanra mint a versenyautójuké mondván: én azt szoktam meg?:D

Nem túl életszerű az ötleted:D

2012. nov. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
derbi motor, kis 50-es de olaszban voltam vele nyáron. hihetetlenül megbízható kis motor. csak érdeklődési szinten vagyok, egyenlőre nem tervezek nagyobb kategóriát mentem már rendessel is egyhuzamban 100-150km-t, de bevallom nekem a fordított jobban bejön.
2012. nov. 9. 15:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyébként ez egy tök egyszerű dolog. Aki nem tudná annak elárulom hogy a versenymotorokon is meg van fordítva, tehát fel egy lefele meg a többi (nem az utca sport gépekre értem hanem azokra akik pályán nyomják. ) [link] ez azért van így mert balos kanyarban mélyebbre dönthetjük a motort, jobbosból kifelé pedig könnyebben tudunk felváltani.


Ehhez nem kell belenyúlni a váltóba+ fogaskerék meg ilyenek. Azt egy spéci váltókar elég : [link]

2012. nov. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
na egy rendes ötlet:D utolsó, köszike!!
2012. nov. 10. 13:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!