Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi búg az autóm hátuljánál?...

Mi búg az autóm hátuljánál? (1.3-as benzines)

Figyelt kérdés
Amikor kicsit melegebb van - 18-20 fok fölött, akkor menet közben illetve leállítás után - abszolut gyújtás nélkül - is elkezd időnként búgni az autó "hátulja" pár másodpercig. Aztán abbahagyja. Minél melegebb van, annál gyakrabban, illetve hangosabban. Látatlanban azt mondta egy szerelő, hogy a benzintankban van valami szelep és a meleg miatti túlnyomás miatt kinyit, nincs vele semmi tennivaló. De én még akkor sem hallottam ilyet egy autónál sem, elég gáz, hogy csorgok egy csendes utcában, és búg az autó hátulja, amikor olyanja van. Lehet, hogy a benzin is párolog ilyenkor, azért fogy olyan veszettül?
2012. nov. 5. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Pl a VW-nél ha kinyitod vezetőoldali ajtót már akkor feltölt az elektromos tápszivattyú,de a legtöbb autónál csak gyújtás ráadásakor.

Ki mondta ezt a baromságot hogy elpárolog a benzined?

2012. nov. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor nem az a tápszivattyú, amit írsz, mert akkor is csinálja, ha csak áll a garázsban vagy a ház előtt és órák óta nem volt beindítva, kulcs sincs benne, le van rendesen zárva.
2012. nov. 6. 08:46
 3/5 anonim ***** válasza:
A szerelőd jól mondta látatlanban is. Valóban a nagy meleg miatti túlnyomás miatt nyit ki egy szelep. Az enyém ugyanezt csinálja. ( Nissan ).
2012. nov. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gomzoli ***** válasza:
A tank tagulasi tartalyabol ereszti ki a tulnyomasos levegöt. Melegben tipikus.
2012. nov. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kicsit megnyugodtam, bár sajnálom ilyenkor, mert úgy sír, mint valami dinoszauruszbébi. Zavaró is volt, de főleg azért, mert féltem, hogy valami nagyobb baj lesz belőle (benzinszivattyú, katalizátor, ilyesmi). De köszönöm a válaszokat.
2012. nov. 14. 13:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!