Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson tuning, mi lehet a...

Adam9211 kérdése:

Simson tuning, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Kapott a simsonom egy könnyített IFA főtengelyt, 60-as 4 felömlős hengert, és fel lett a karbi bővítve 16-ról 19-re (BVF)! Az a problémám, hogy alapjáraton keveset (felpörög mint mikor a benzin fogy ki), kis fordulaton sokat (bekormolja a gyertyát, be is köpi néha és kihagyogat), nagy fordulaton újból keveset kap (elkezd horkolni, ahogy veszem el a gázt úgy kezd jobban gyorsulni, húzni) a gép...


Kis segítséget kérnék ezügyben, mert nem tudom, hogy a levegőn állítgassak még, mert már állítgattam, ha jó az alapjárat gázt húzok beköpi, ha nem jó az alapjárat középfordulaton jó, nagy fordulaton megint kevesel (nagy súberes karbi, alapjárati levegőszabályzó ezen a karbin még nincs), vagy a súbertűn le-fel, esetleg kisebb-nagyobb főfúvóka (jelenleg 75-ös), vagy netán benzinszint (bár ezt kétlem, mert a karbi aljában lévő nívóval 1 szinten van...), netán mind a 4 lehetőségen...


Csak olyanok vélemyényét kérem, akik komolyabban foglalkoznak eme járművekkel, mert van hozzá szakértelmem, én raktam össze a blokkot is, de ez a dolog most megfogott... míg 16-os volt a karbi ilyen gond soha nem volt...



2012. nov. 4. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ilyen felfúrt karbikat marha nehéz normálisan beállítani. Szerintem jobban járnál egy alapból 19-es karbival. Tedd fel a kérdést a sportmotor.hu simson című topicjába is. Ott vannak jó néhányan akik értenek hozzá.
2012. nov. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Egyébként gondolkozok a 19-es Amal karbin...
2012. nov. 4. 16:11
 3/4 Combi27 ***** válasza:

ajánlanék egy dolgot, nem olcsó, de jó!

A blokkra alutömbből csináltatni egy közdarabot, bele egy 2-4 nyelves membránt, és Mikuni karbit.Ezzel faraghatsz még a dugóra egy ablakot is pluszba.A fogyasztásod és a teljesítményed is nőni fog :)

Valahogy így ahogy én is megcsináltam annó, igaz nem Simsonon :)


[link]

2012. nov. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Semmi értelme egy gyári 16os karbit fel furni 19es re mert csak a torok át mérőt furtátok ki a többit nem !! egy amal 19es karbi 10ezerből megvan !
2012. nov. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!