Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a kattogó hang?

Mi lehet a kattogó hang?

Figyelt kérdés
Van egy Honda Vt250F motorom(Igen mr.flash, én vagyok, aki fel akarja újítani.:D) és a minap felfigyletem egy kattogó hangra. Nem tudom, hogy eddig is csinálta, de úgy rémlik, hogy nem. A hengerek felől jön a hang, olyan, mintha a szelepek csattognának, de ha jól figyeltem, akkor a fordulat változásával nem változik a kattogó hang tempója.
2012. okt. 31. 20:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jah, a szelepek kattognak, mégpedig az AGR, mert csere érettek. Nekem is volt ilyen az autómmal.
2012. okt. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy ebben lenne olyan.
2012. okt. 31. 20:34
 3/12 anonim ***** válasza:
Azt EGR-nek hívják amire gondol az #1 és abban a motorban nincs olyan. Szerintem nem jól figyeltél és változik a hang. (Változnia kell, hisz mozgó alkatrészek okozzák.) Valószínűleg a nagy szelephézag miatt van. Ha melegszik az olaj, nem hallani annyira. (Nálam legalábbis így van. Kawasaki GPZ 750)
2012. okt. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Pedig nekem nagyon úgy tűnt. Mert úgy volt, hogy szombaton elvoltam motorozni, akkor kilyukadt a karterom, elfolyt az olaj, de rögtön le is állítottam. Aztán ma raktuk össze, és azóta ilyen. De majd megfülelem.
2012. okt. 31. 20:47
 5/12 anonim ***** válasza:
Jaa! Elfolyt az olaj? Akkor főtengelycsapágy is lehet.
2012. okt. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Annyi volt, hogy lassan lementem egy padkáról, letörött a karterból egy darab, de rögtön le is állítottam, mielőtt elfolyt volna az olaj. Szóval szerintem attól nem lehet.
2012. okt. 31. 20:58
 7/12 anonim ***** válasza:

Komolyan te vagy? Nem is gondoltam. :D


Nem került idegen anyag a blokkba? Akár egy darab a karterből, akár egy kavics? Nem kapott akkora ütést hogy valami elmozduljon?

2012. okt. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy idegen anyag kerülhetett volna be. Viszont lehet, hogy valami elmozdulhatott. Csak mi? Mert nagyon úgy tűnik, hogy végig ugyanazt a fordulatot tartja.
2012. okt. 31. 22:00
 9/12 anonim ***** válasza:
Fene tudja. Szét kell szedni és körülnézni benne, első körben azért mégiscsak nézz rá arra a szelephézagra, gyanús hogy mégiscsak az lesz.
2012. nov. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Úgyis lesz szelepszárszimering cserélve(legalábbis remélem az megoldja az olajfogyasztást), akkor majd be lesz állítva. Meg olyan tünet jött fel, hogy nem akart úgy gyorsulni 6.-ban, ahogy szokott.
2012. nov. 1. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!