Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Flexbe befogott drótkorongot...

Flexbe befogott drótkorongot mennyire lehet használni rozsdán és festéken?

Figyelt kérdés
Könnyen lehet vele haladni ,mennyire hatásos?

2012. okt. 27. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Elég könnyen mivel erre való :)
2012. okt. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát én Pannónia felújításánál szinte csak azt használtam.

Vastag rozsdát is simán lekapja meg a fél cm-es késtapaszt is festékkel és alapozóval együtt.


Arra figyelj hogy ne Praktikerben, és ilyesmi helyeken vedd meg a drágát, azok szart se érnek(nekem 15 percet bírt kb, és a szétrepülő szálak simán átmentek a munkásruhán is és alatta a bőrömben álltak meg...)

7-800 ft-os már megfelel a célra. Vagy ha nagy a felület akkor van 2 soros csavart szálas. Azzal aztán lehet csiszolni.


Magában a fémfelületben nemigazán tesz kárt, kivéve ha vékonyabb lemez élét éri mert azt könnyen el tudja csiszolni. Szóval éleknél csak óvatosan.

2012. okt. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az biztos hogy minőségit érdemes venni direkt szerszámos helyen - ahogy a kolléga írja a kirepülő szálak nagyon kínosak tudnak lenni.


Egyszer megesett, hogy éppen fúrógépbe fogott verzióval (igen, olyan Praktikeres izé) takarítottam egy motorvázat, amikor befejeztem szépen elpakoltam aztán kimentem rágyújtani. Valami nagyon furcsa volt ahogy hozzáértem az államhoz (akkor éppen volt szakállam), tükörben megnézve 3 fémszálat sikerült kiszednem a pofámból. Úgyhogy egy védőszemüveget is tegyél a kosárba ha vásárolni mész.

2012. okt. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
K ügynököt annyival egészíteném ki, hogy olyan szemüveget vegyél, ami oldalról is véd. Párszor már én is "szőrtelenítettem" magam.
2012. okt. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jól lehet vele haladni, a festéket és a rozsdát is megfelelően viszi. Sőt, az alaposan átrohadt lemezt is, úgyhogy megeshet, hogy a kétforintosnyi lyukból tenyérnyit csinál pillanatok alatt. Viszont védőszemüveg nélkül nem szabad használni, mert mindent szanaszéjjel hajigál, ami az útjába kerül. És bizony nem árt a hosszú ujjú köpeny és a hosszú nadrág sem, mert nagyon kellemetlen, mikor a karodat, lábadat bombázza a rozsdával vagy festékkel.
2012. okt. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jobb ma egy szemüveg, mint holnap egy üvegszem!
2012. okt. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, ugye akármilyen jót is veszel ha peremet kap akkor bizony 1-2 szál le szokott szakadni. Meg amúgy is ahogy kopik néha elszáll 1-2.


És arcvédős kobakot használok, az a tuti :D De szemüveg a minimum. Meg jó ha van porálarc is, az védi a portól is meg az arcod is védi.



Amikor az a bizonyos eset történt a jó drága koronggal akkor én pólóba voltam. Karomba vagy 3-4 mm mélyen álltak bele a szálak, munkásnadrág alatt a lábamba csak egy kicsit, de azért itt-ott az is vérzett...

Az arcvédő plexijén meg pont a szemem előtt lett egy méretes karcolás miután 1 szál azt is telibe kapta...


Persze praktikernek amint írtunk e-mailt hívtak is vissza hogy jaj elnézést kérnek, nyugodtan vigyük vissza kicserélik vagy visszafizetik... :D

2012. okt. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat megfogadom a tanácsokat!
2012. okt. 30. 15:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!