Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akkumulátor rossz?

Akkumulátor rossz?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem észre hogy amit fél éve adtak hozzá kis műanyag dobozba savat amit rá keltet tenni a nyílásokra és várni amíg az össze belemegy.

És az már nincs benne, leszedtem az a müanyag kupakot és nincs benne semmi sav, még fejel lefelé is fordítottam és úgy sincs benne.


Viszont haverom öntött az övébe savat és töltés közben jött ki a kupakok mellett a sav, azét jöhet ki mert sok savat öntött bele, és baj ha jön ki töltés közben??


Mind kettő aksi ilyen:

[link]



#akkumulátor #banner #YTX4L-BS/ 50314
2012. okt. 16. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagy segítség ilyenkor, ha tudsz olvasni és érted is, amit olvasol. Ez esetben ugyanis az alábbit olvashattad volna:

"* AGM = absorbent glass mat, a sav üvegszálas gyapotban van felitatva és így megkötve"

Vagyis a beleöntött sav még most is ott van, csak nem lötyög a lemezek között. Felszívta a gyapot - ettől még ugyanúgy működik, mintha folyadék lenne, de nem hullámzik, nem folyik ki az esetlegesen eldőlő motorból.

A kedves haverod pedig biztosan óriási műszaki zseni, csak ügyesen titkolja. A savval kellő mértékben feltöltött akkuba felesleges még több savat önteni, attól nem lesz jobb. Viszont ha töltés közben beindul a gázképződés, ki fogja nyomni a kupakok mellett vagy a szellőzőn. Ez hagyományos, folyékony elektrolitos akkuk esetén nagyobb gond, mert nem tudhatod, mennyi sav ment ki, lehet, hogy a maradék kevés lesz a biztonságos működéshez (nagy ügy, utántöltöd és kész). Az AGM-technológiás akkuk esetén erre kisebb az esély, de a balesetveszély akkor is ott van: nem jó, ha mindenfelé megy a kénsav, mert tönkreteheti a műhely vagy garázs berendezését (gondolom, annyira azért nem volt lüke, hogy a helyén motorba bekötve savazta és töltötte) és a bőrt, szemet is marja egy kicsit.

2012. okt. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezt az oldalt most találtam meg, és olvastam is:s

Akkor nem teszek bele semmit, de így hogy felnyitottam, kb 1p is volt nyitott állapotban, így tönkre mehetett??

És a haveromnak az aksi így jó lesz hogyha kijön az fölös sav töltés közben? Utána lehet használni, vagy vennie kel másik aksit?


köszi a választ!!

2012. okt. 16. 18:29
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy egy percig nyitva volt az akku, semmi baja nem lesz. Azért írják rá, hogy nem szabad kinyitni, nehogy szennyeződés jusson bele, esetleg a túlbuzgó tulajdonos desztillált vízzel vagy akkusavval próbáljon segíteni rajta, mert egyiket sem szereti az ilyen akku.

A barátod akkuja pedig lehet, hogy jó lesz, de az is lehet, hogy nem. Ha sikerül eltüntetni belőle a fölösleges savmennyiséget, fel kell tölteni és megvizsgálni, mit tud. Valószínűleg nem ment tönkre, de azért ezt nem kell vele rendszeresen eljátszani.

2012. okt. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értek, Akkor az enyémmel semmi gond nem lesz, mert felnyitottam meglestem és nyílásra visszaraktam kupakot csak nem nyomtam rá.


Köszönöm a hasznos segítséget!!

2012. okt. 16. 19:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!