Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Siomsonnal mentem pár kört...

Siomsonnal mentem pár kört olaj nélkül, kb mennyi kell neki hogy megszoruljon?

Figyelt kérdés
van egy simson star blokkom, és eltört benne a váltó karnak a rugója, és mivel előtte motorztam vele ezért meleg volt benne az olaj, és gondoltam h mivel úgy is kicserélem akkor le engedem az olajat addig ameddig meleg, kivettem az alsó csavart, és mikor már nem akart folyni, akkor megemeltem az elejét h kifolyon mind, akor is folyt még ki egy kicsi, és akkor beindítottam kb 10 mp-ig zúgott alapjáraton, és akkor mmég folyt ki egy kicsi, aztán tegnap vettem bele másik rugót, és kicseréltem, de nem raktam teljesen össze, mert rájöttem h ami a váltókarnál van szimering h ne folyon ki az olaj, az ott rossz, mert máskor már folyt ott ki olaj, és vissza raktam a bal oldal deknit, de nem is húztam meg a csavarjait, meg tömítést sem raktam bele, meg a váltókart se raktam vissza, és egyesbe maradt a váltó, és betoltam azt mentem vele kb 1 percet egyesben, nem hiszem h lett ettől baja, de sokat árthatott neki?
2012. okt. 16. 15:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lett, nyugodj meg. Ahhoz többet kell menni, hogy bármi is károsodjon.

Azért ha nem muszáj, ne kisérletezz tovább :-)

2012. okt. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ennyitől semmi baja nem lesz. Szívós kis motorok ezek, főleg a Star blokkok.
2012. okt. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

jól van, oké, amúgy ez egy 40 éves blokk, és még sohasem kellett felújítani, egyszer lettek gyűrűk cserélve a dugattyún, és azon kívűl még nem volt hozzá nyúlva, nagyon jól működik, és hát nem akarom tönkretenni, ja meg hát váltó rugó lett benne cserélve most másodszorrav vagy nem tudom hanyadszorra,de 1 éve lett kicserélve a váltó rugó, és most megint ki kellett cserélnem, miért törik el ilyen hamar? egy évbe nem megyek vele 1000km-től többet, szóval az utolsó csere óta kb 1000 km-ot mentem vele, annyi h sokat motorozok vele az udvarba, és nincs rajta fék, ezért motor fékezni szoktam, és ha nem teszem be egyesbe akkor nem bírok megállni, és mikor beteszem egyesbe akkor lenyomom legalább 3szor h tényleg bevette e az egyest, mert jártam már többször is úgy h ürest kapcsolt, mert csak egyszer nyomtam le, és véletlen ürest kapcsoltam, és nem bírtam megállni, neki mentem a garázsba a betonkeverőnek......

és hát azóta lenyomom legalább 3-szor a váltókart, de mivel abból az 1000km-ből 300km-ot az udvarba motorozok le egy év alatt, ezért sokat váltok, mert 1-es kettest folyamatosan váltogatni kell

2012. okt. 16. 15:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!