Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A trabant 601 a jobb vagy a...

A trabant 601 a jobb vagy a fiat 126 jobb?

Figyelt kérdés

meg az hogy a tarabnt 601-ben van fűtés?

meg az is hogy mennyit fogyaszt



2012. okt. 16. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
A fűtés mindkettőbe elég halvány, inkább érdemes jól felöltözni! Nekem volt mindkettőböl 3-3 db, óriási élmény mindkettő! A fogyasztás 7-9 között volt mindkettőnél.
2012. okt. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

A Trabantban van fűtés, csak ügyesen titkolja. A kipufogó elején, a köténylemez mögött van egy kettős falú dob, a belső falon belül halad a kipufogógáz, a két fal közti levegőt melegíti és az jut be az utastérbe, mint meleg levegő. Végül is ér valamicskét, de jobb magaddal vinni a kabátot és a kesztyűt, ha fázós vagy. Eléggé lassan fűt be és nem is túl vehemens. Benzinkályhával mondjuk jobb a helyzet, de a beszerzés és beépítés költségei vetekednek egy jó állapotú Trabant árával (már ha sikerül egyáltalán találni benzinkályhát).

Az okosok azt mondják, a Polski fogyasztása jobb. Én mondjuk 5 liternél kevesebbet nem tudtam kihozni a Trabantból, de ahhoz kényelmes 60-70 közti tempóval kellett menni. Ha azt akartam, hogy ne toljanak le az útról, 7-8 liter körül evett. A Polskihoz még nem volt szerencsém hosszabb távon, az az egyszeri 11 liter meg a havas úton való pörgés számlájára írható.

A Trabant annyiban jobb, hogy van neki csomagtere és kicsivel nagyobb az utastér, mint a Polskiban. Nagy kényelemre mondjuk a Trabantban se számíts. Ráadásul a pörgős kétütemű motor miatt élénkebbnek tűnik, mint a Polski, de azért ennek sem szorít az ülésbe a gyorsulása.

Nagy hátránya viszont a Trabinak a duroplaszt karosszéria. A műanyagelemek nem rozsdálnak ugyan (még szerencse), de nagyon hatékonyan takarják el az alattuk található fémváz sokszor katasztrofális állapotát. Nincs rozsdától lyukas, alvázvédővel összetaknyolt küszöb, ami árulkodhatna, minden szép és jó, aztán csodálkozol, hogy csuklós lett az autó, mert eltört a hattyúnak. Rohadni mondjuk a Polski is szeret, ha rossz napja van, de azon legalább látod.

Hétköznapi használatra, első autónak egyik sem jó. Rég túlhaladta már őket a technika, elavult, kényelmetlen autók és a sokszor emlegetett olcsó fenntartás sem mindig igaz. A fogyasztása egyiknek sem olyan nagyon jó, az alkatrész-ellátás meg siralmas. Lehet fillérekért is alkatrészt kapni hozzájuk, de az olyan is (csodálatos Trabant-főtengelyek vannak ám a világon), a jó minőségű, gyári készletből megmaradt darabok meg méregdrágák. Ráadásul a Trabantok és a Polskik is eléggé öregek már, nem is voltak kimondottan presztízsjárművek, ezért rengeteg az agyonütött, széttaposott példány, ami rejtélyes módon kapott műszaki vizsgát. Az ilyen "jó még az" jeligére, TSz-udvarban, mikor miből összetákolt romokkal nem csak veszélyes közlekedni, de nem is jó dolog. Sosem tudhatod, mi adja meg magát rajta, ha elmész vele kirándulni, hogy jössz vissza. A megkímélt, jó állapotú példányok árából meg lassan már olcsó francia és japán kisautókat is lehet venni, amik sokkal jobbak a mindennapos szaladgálásra, az alkatrész-ellátásuk is jobb és kevesebbet is fogyasztanak.

Ha meg hobbiautóról van szó, oly' mindegy, melyik a jobb. Úgyis azt fogod venni, amelyik jobban tetszik.

2012. okt. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha már a kettő közül kellene választanom, a trabantot venném, kombi kivitelben. Szar mindkettő, de abba legalább lehet pakolni.
2012. okt. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válszokat szerintem trabantot veszek. azt elfelejtettem ki irni hogy nem közelekedésre használnám henem farolgatni meg ilyen hülyeségekre :)
2012. okt. 16. 16:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor polski, mert az hátul hajt.
2012. okt. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ennyi erőből már vegyél egy ladát! Hátul hajt,erősebb is... :)
2012. okt. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Meg drágább is egy-két Deákkal.
2012. okt. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Farolgatásra a kisfityót! Télen állatul lehet vele csapatni a hóban.
2012. okt. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!