Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi a büntetés, ha nincsen...

Mennyi a büntetés, ha nincsen műbizonylatom?

Figyelt kérdés
Használtan vettem az autómat, és a hátsó szélvédő, meg a hátsó oldalsó ablakok le vannak fóliázva. Az előző gazdája, nem tudta a műbizonylatot odaadni, valahova elkeverte. Tegnap néztem, hogy leszedjem-e, nagyon profin kivitelezett 3M fólia, kár lenne érte. Mennyi a büntetés, ha belekötnének? Igazoltattak már egyszer, akkor nem szóltak érte, de ugye addig jár a korsó a kútra..
2012. okt. 14. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Én azt csinálnám: bemennék egy fóliáshoz és kérnék tőle egy kis pénzér bizonylatot...

sztem lényegtelen hogy melyik állítja ki a bizonylatot.

2012. okt. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

B oszloptól hátrafelé nem kérik sehol a műbizonylatot.

Ebből következik, hogy nem is fognak megbüntetni érte.

2012. okt. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pontosan, csak az első ablakok és a szélvédő számít ilyen szempontból.
2012. okt. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 15. 12:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem a francokat nem kérhetik el a műbizonylatot. Nem szoktak érte cseszekedni de ha nyűgös a rendőr simán elkérheti.


Általában a fólia miatt azért van műbizonylat hogyha kigyullad az autó akkor olyan fólia van e használva ami nem éghető anyagból van illetve nem e szabadulnak fel mérges gázok. Illetve az üvegtörést ne befolyásolja negatív irányba.

2012. okt. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!