Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tegnap kifogyott a benzin a...

Tegnap kifogyott a benzin a motoromból, csak mire kapcsoltam, addig elég sokat gurult a gép motorfékkel. Károsodott?

Figyelt kérdés
Körülbelül 100-120-szal mentem, amikor hirtelen lassulni kezdett a gép. Nem tudtam, hogy mitől van, így húztam a gázt vagy valami. Aztán amikor olyan 70 körülre lassítottam, akkor behúztam a kuplungot, és leálltam. Nem károsodott a rendszer? Vagy ilyenkor még van olajnyomás? Mert amikor majdnem megálltam, akkor villant ki az olajlámpa.
2012. okt. 12. 06:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Gondolom 4T, tehát van olajozása a mocinak. Ha 2T akkor a különolajozás adagolja a cuccot, ugyanúgy, mint moforféknél. Ha viszont 2T ésd keverékes, na akkor nem tett neki jót...


De ha olajnyomásod van 4T-d van gondolom, ergo no para:))

2012. okt. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ha 2 ütemű a motorod akkor nagyon picit károsodhatott,

ha 4 ütemű ,akkor semmit

2012. okt. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ilyen helyzetben négyütemű gépnél amíg nem oldod a motor-váltó kapcsolatot (azaz nem húzod be a kuplungot) van kenés, amíg forog a motor addig működik az olajozórendszer is, utána meg úgyis leforog a blokk és nem lesz rá szükség. Nem csináltál semmi gázt, nem lesz semmi baja a gépnek.
2012. okt. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%
Ha kétütemű, akkor károsodott, nem is keveset.
2012. okt. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha kétütemű lenne nyilván nem az olajnyomásról meg a visszajelzőjéről lenne szó a kérdésben. nem? :)
2012. okt. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A motorom 4ütemű. Szóval akkor nem lett baja, köszönöm!:)
2012. okt. 12. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!