Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg ennyire veszélyes a...

Tényleg ennyire veszélyes a motorozás?

Figyelt kérdés

Szeretnék motorozni, de mindenki, de tényleg mindenki leakar beszélni róla... merthogy: "az milyen veszélyes, majd elütnek meg összetöröm magam. Éshogy a motorosok szabálytalanok, előre mennek a piros lámpánál, meg előzgetnek folyton..." Szerintem ha ők is motoroznának őkse állnának a dugóban, ha előre mehetnének... Jövőre meglesz a B-s jogsi, de nem biztos, hogy kölcsön kaphatnám a kocsit mindig, meg amugyse mászkálok sokat, de mégis, rokonokhoz, haverokhoz, meg boltba leugrani.. nem szeretek a buszra várni 15-20 percet... amikor robogóval anyi idő alatt meg is járnám... Deakkor meg jön a " A robogó veszélyesebb meg roszabb mint a motor, mert csak 40 el lehetne vele menni és az autósok meg majd kerülgetni fognak meg majd biztos elütnek"...

Téynleg enyire rossz a helyzet? Vagy csak azért mondják, hogy lebeszéljenek?

Főként, olyanok válaszát várom, akik motoroznak, robogóznak, vagy tapasztaltabbak ilyen téren, de mások is irjanak nyugodtan!


2009. aug. 4. 21:15
1 2
 11/20 anonim válasza:
100%
Szerintem ha körültekintő vagy és kellően óvatos akkor nem lesz bajod.
2009. aug. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
18%
ne motorozz !! ha nem vagy profi, akkor veszélyes nagyon
2009. aug. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
És hogy legyen profi, anélkül, hogy motorozna? Nem vészmadarak véleményére kíváncsi, hanem motorosokéra. Igen, vannak csúnya balesetek... Ennyi erővel ne is menj utcára, mert a fejedre esik egy virágcserép, vagy kirabolnak, megerőszakolnak, összevernek.
2009. aug. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Aki szeretne motorozni, az motorozzon! NE hallgass szerintem a környezedben élőkre, szerintem csak féltenek, sőt biztos. Ha ésszel motorozol, és nem rögtön 40-50 LE-s motorral kezdessz, akkor teljesen jól lehet közlekedni. Autósok parasztok. (tisztelet a kivételnek, de sajnos ez a kisebb része) Nekem volt már olyan, hogy előttem besatuzott autó, és kézifékkel jobb kanyar... Körúton ilyen visszafordulóban Nyíregyházán. Sajnos a reflex gyorsabb volt mint az ész, nem figyeltem, vészfékeztem, pechemre pont egy olajfoltra. A paraszt meg tovább hajtott... Szóval: kezd kis motorral, ésszel bezess és akkor nem lessz baj. Kezdetekben ne csúcsforgalomban menj. Szia! 15f
2009. aug. 6. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
2001 és 2005 között folyamatosan, száz százalékkal megnőtt a motorosok által okozott balestek száma Magyarországon. Az elmúlt három évben, ha nem is jelentősen, de csökkent a szám – ennek ellenére a European Transport Safety Council aktuális statisztikája szerint országunk a kontinens harmadik legveszélyesebb országa a motorosokra nézve. A legbiztonságosabb évek óta Norvégia
2009. aug. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Jó, de szerinted a motor balesetek hány százalékában hibás az autós? Minimum 80-90... Ha van eszed, nem halsz meg. Ha hülye vagy, és a saját hibádból emghalsz, akkor meg nem kár érted. (Ezt nem a kérdezőre értettem, hanem úgy általánosságban.) 15f
2009. aug. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Sokáig motoroztam segédmotorral, és nagymotorral.

A nagymotort sokkal jobban szerettem, mert stabilabb volt, és a forgalom tempóját is fel lehet vele venni. Ha kismotorral mész, folyton kerülgetnek. Ha 60-nal mész, akkor is. Az autóst irritálja, ha egy robogó megy előtte. Nem számít, hogy tempósan megy, egyszerűen MEG KELL ELŐZNIE! Még ha 5 méterrel utána le is fordul jobbra, és emiatt a robogós satuzik, rosszabb esetben belerohan az autóba. A nagymotorral (250 ETZ) semi bajom nem volt, nagyon szerettem vele közlekedni, biztonságos szerintem (ha ésszel használja az ember)..

2009. aug. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

Szia!


Itt megnézheted sok magyarországi közlekedési baleset képeit:


[link]

2009. aug. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én imádok motorozni az életem ! KÖzüton forgalomban a legveszélyesebb mert hiába vagy óvatos más elcsaphat.Ezért jó erdőben pusztákon endurozni crossozni.Ott ha balesetet szenvedsz csak miatad van ha nemvagy figyelmes és 90 en bemész be a fák közé ha terepen normálisan mész ott bajod nemlesz.
2009. aug. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Velem is az volt most,hogy megyek robogóval és előttem majdnem 30 km/h ment egy Suzuki.Mondom jól van megelőzöm,beértem,index ki,kimegyek mellé és felgyorsít!

Ekkora bunkóval sem találkoztam rég,de "Nehogy már leelőzzön egy p*cs a kis libakergetőjével!"


A kérdésedre,én is azt mondom kezdj el robogózni és szépen sorjába lépkedj felfelé a Szamár Létrán,ha megtetszett a dolog. =)

15f

2009. aug. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!