Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg ennyire veszélyes a...

Tényleg ennyire veszélyes a motorozás?

Figyelt kérdés

Szeretnék motorozni, de mindenki, de tényleg mindenki leakar beszélni róla... merthogy: "az milyen veszélyes, majd elütnek meg összetöröm magam. Éshogy a motorosok szabálytalanok, előre mennek a piros lámpánál, meg előzgetnek folyton..." Szerintem ha ők is motoroznának őkse állnának a dugóban, ha előre mehetnének... Jövőre meglesz a B-s jogsi, de nem biztos, hogy kölcsön kaphatnám a kocsit mindig, meg amugyse mászkálok sokat, de mégis, rokonokhoz, haverokhoz, meg boltba leugrani.. nem szeretek a buszra várni 15-20 percet... amikor robogóval anyi idő alatt meg is járnám... Deakkor meg jön a " A robogó veszélyesebb meg roszabb mint a motor, mert csak 40 el lehetne vele menni és az autósok meg majd kerülgetni fognak meg majd biztos elütnek"...

Téynleg enyire rossz a helyzet? Vagy csak azért mondják, hogy lebeszéljenek?

Főként, olyanok válaszát várom, akik motoroznak, robogóznak, vagy tapasztaltabbak ilyen téren, de mások is irjanak nyugodtan!


2009. aug. 4. 21:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Szia. nekem is mondogatják, de ha NAGYON figyelmes vagy akkor csökkentheted az esélyét a balesetnek, bár ettől még mások ugyanúgy figyelmetlenek lesznek. Nekem ennyi kockázatot megér, estem már párszor autós hibájából, eddig mindig szerencsésen, azóta még inkább figyelek, alapból úgy nézem hogy "úgysem enged el, úgyis figyelmen kívül hagy"(mert bizony az autósok között is van épp annyi szabálytalanul közlekedő mint a motorosok között, csak náluk nem fújják fel) és óvatosan megyek. De SOHA semmi nem venne rá hogy önszántamból legyem a motort. nekem ez az életem, rajta halok meg :) 15/L 50es endurom van (városban használom legtöbbet) ja és, megy 100at is a robogó, csak nem a rendőr előtt ;)
2009. aug. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
A barátomnak most lett meg a nagymotoros jogsi, őt is mindenki le akarja beszélni róla... Szerintem nem gáz ennyire a helyzet, motorozz nyugodtan, ha szeretnél, de legyél nagyon körültekintő, és vigyázz magadra. Egy motorost tényleg nehezebb észrevenni a forgalomban, ha majd vezetsz, tapasztalni fogod: kicsik és gyorsak.
2009. aug. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
51%
Hát ha ovatos vagy akkor kevesebb az esély.A hétvégén z autópályán jöttem haza,és láttam hogy rövid ujjú poló,ban és rövidnadrágban sisak nélkül mentek a motorosok...Na ilyet ne csinálj.És ne cikázz az autók között az a másik életveszély.De az a baj,hogy hiába figyel a motoros,ha az autós nem figyel.
2009. aug. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hol használnád.

Budapesten permanens életveszély..

2009. aug. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Több mint 30 éve motorozok, és volt balesetem is kisebb nagyobb esések. Aki fél soha ne üljön motorra! "kevés a fóka sok a vadász" vagyis sokkal több az autós mint a motoros, ebből adódóan előbb utóbb valaki elcsap. Lenéznek minket és magukénak képzelik az utakat. Tisztelet a kivételnek!! Jobbra nem látják be az utat, ez adódik az autó felépitéséből. Ez olyan mint valamikor a lovaglás, közelebb a természethez a szabadsághoz, érezni a szelet az esőt. Soha nem hagynám abba, de ésszel kell vezetni nem kajakból hogy mit tud a motor. A motor nem tud többet nálad, de erősebb! :)
2009. aug. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
35%

Az a probléma, hogy 20 perce megint előttünk húzott el a kis utcánkban egy keréken egy baromállat 200 decibellel, vagy 80 km -rel, hogy a gyomrom a számba remegett, és ez a tahóság rendszeres esténként, éjszakánként.

Nincs olyan hogy egy nap ne kapjunk ilyet ötször hatszor!!


Ezért ne csodálkozzanak, ha az autós nem túl toleráns...

2009. aug. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

hát ez sok mindentől függ, ha gyakorlott valaki akkro nem,d e kezdőként tuti eszélye spersze

Mostaztán nekem is volt már 2 nagyobb műtétem persze, d eén crossversenyzem, szal keményebben nyomom, de veszélyes ezzel együtt eltanácsolom inkább akik akarnak mert tudom milyen .... inkább autózz az megvéd, tudod a motornál csak egy apró gixer aztán olyat repülsz ....

2009. aug. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
19%

http://www.youtube.com/watch?v=IhkcZAi6qv0


Csak ennyi. Egy emberélet. És nem sajnálom... A motorosok nagyon bátrak tudnak lenni, mennek 240-nel (mint a fenti videón látott jószág), nekem is majdnem nekem száguldott egy igen bátor egyed pont a Mecseken. Oké, ő meghal. És ha én is, meg a családom az autóban? Az már senkit nem érdekel.

Ha minden motoros tisztában lenne a saját sebezhetőségével, meg a közlekedési szabályokkal, nem lenne semmi gond. De kamikázeként kerülgetni a kocsikat, meg megmutatni, hogy "én vagyok a jani, mert én 240-nel is tudok ám menni, míg a hülye autós csak 130-cal", na, az igenis idióta. Nem szabadna kiengedni közútra.

2009. aug. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
21%

22.05


Tudod, az a szörnyű, hogy itt épp a vétlen motoros halt meg!

2009. aug. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!