Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha idén nem tudom befejezni...

Ha idén nem tudom befejezni akkor bukok mindent? ( A korlátlan jogosítvány )

Figyelt kérdés
Nekem 2 éve van A1-es jogosítványom ( Tehát már 18 vagyok és átképzéssel csinálom ) és már a KRESZ-en túl vagyok már csak rutin meg forgalom vizsga maradt hátra. De állítólag motoros oktatás nov.1-ig van. Ha idén nem tudom befejezni valamilyen oknál fogva akkor jövőre folytathatom vagy buktam mindent?
2012. okt. 3. 21:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Folytathatod, de nem fog érni semmit!

Mivel a jogszabály a kategóriák kiadásának életkori feltételeit szabályozza, így jan. 19-e után már nem adnak ki korlátlan A-s jogsit 18 évesen, hiába van meg a vizsgád!

Még egy csavar van benne: januártól már csak az A2-es jogosítvánnyal megszerzett gyakorlat számít, anélkül csak 24 éves kor után kaphatsz korlátlan A-t!

Beszélj az iskolával, hogy írják át A2-re (18 év, 35 kW), és akkor 21 évesen kedvezménnyel megkaphatod a korlátlant!

(Vagy 20 évesen, de akkor egy évig még teljesítménykorlátos lesz...)

2012. okt. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!