Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Enduro és Supermoto között...

Enduro és Supermoto között csak a gumi a ülömbség?

Figyelt kérdés
2009. aug. 3. 22:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A szupermotók futóműve keményebb, többféleképpen állítható darab, aminek a karakterisztikája közelebb áll az utcai motorokéhoz. A más futómű miatt a szabadmagasság is kisebb. A fékrendszere is jóval erősebb, divat a radiális tárcsafék. A kerekek kisebb átmérőjűek és nem fűzött acélráffal készülnek, hanem könnyű alumíniumfelniket használnak.
2009. aug. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nagyjából egyetértek de egy komolyabb endurónak szted nem erősebb a fékrendszere ?
2009. aug. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Erősnek erős, csak más. Ott nincs szükség olyan fergetegesen nagy fékerőre, mert a laza talaj a nagyobb mintájú gumikon át óriásit fog a gépen - inkább kisebb erejű, de finomabban adagolható fékekre van szükség, hogy ne hasaljon el a vezető.
2009. aug. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó ez igaz de nekem egy állat bika endurom van, an aazon azért van fék rendesen (tárcsa), csak nyilván tudni kell használni ésszel, hogy ne legyen az amit mondasz.

Jó hát ez nem egy veszélytelen sport .... de látod a supermotot már valamiért korántsem tartom olyan hű de sportnak, abban azért nem ad le 5 kg-t egy 3 órás pályás edzés alatt pl ....

De oké, persze mindenkinek más, tudom, nem leszólni akarom, én csak személy szerin tnem értem a szupermotoban ki mit élvez, mert az amolyan átmenet sztem legalábbis, akkor most vagy aszfaltra akarja gyorsaságinak, vagy bizony durva terepen is el akar menni, na de szupermotoval ez kicsit rázós (szrénységem szerint) ....

2009. aug. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy tárcsafék, de milyen? Elöl szimpla vagy dupla? Úszó- vagy fixnyerges? Csavarozott vagy monoblokk? Hagyományos vagy radiális?

Az endurók és a szupermotók összehasonlítását nem vállalom, mert egyiken sem ültem még annyit, hogy megtegyem (inkább javítom). Az azonban tény, hogy az endurók fékrendszere - ha még oly erős is - terepre van kitalálva, míg a szupermotóké aszfaltra, ahol nagyobb az átadható fékerő, egyrészt az aszfalt tapadása miatt, másrészt a keményebb futómű, az alacsonyabb súlypont és a más keverékű, szélesebb gumik is mást engednek meg.

2009. aug. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!