Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha alváz védővel szeretném...

Atilis kérdése:

Ha alváz védővel szeretném kifújni az autó alját, mire kell odafigyelni, ill. hogyan érdemes nekifogni?

Figyelt kérdés
Tehát, saját magamnak szeretném megcsinálni, de még soha nem csináltam ilyet. A kérdésem, hogy mire kell odafigyelni, hova lehet fújni, pl. kipufogóra, fékcsövekre, lehet-e...stb. Illetve, milyen terméket ajánlanátok, kompresszorom nincs, tehát flakonos-spray termékkel kellene megoldanom. És hány flakon elég egy kocsira (régi Suzuki Swift)?

2012. szept. 30. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha fújni szeretnéd, akkor vigyázz rá, hogy a kocsit, tetőtől talpig "burkold" be (mondjuk újság papírral). Főleg, ha zárt helyen csinálod, mert ez az anyag, ha egyszer rátapad az isten se szedi le...


Aknában csinálni a legpraktikusabb. Én a vízóra aknát használtam erre a célra (igaz én nem fújtam, hanem kentem), de ha emelővel megemeled és aláfekszel azt is ki lehet bírni. Ja és ha fújod, feltétlenül vegyél fel valami védő szemüveget és tegyél a szád elé maszkot + olyan lom ruhát vegyél fel amit utána kitudsz dobni, mert azt már kimosni nem fogod tudni!


Mi először lemostuk a kocsinak az alját, hogy ne legyen koszos. Aztán Body alvázvédővel kentük le (kellett hozzá kb 2-2,5Kg + 1L hígító). Egyébként mindent lefújhatsz kipufogó, fékcső...stb, csak arra ügyelj, hogy várd meg míg a festék megszárad ne, hogy a kipufogó hőjétől lángra kapjon valami! Ha megszáradt (ilyen melegben 1 pár óra alatt megszárad) már mehetsz vele nyugodtan.


Hogy ezekből a fújós nyavalyákból mennyi kellene neked az nem tudom, de egy autósboltban biztosan többet tudnak neked mondani. De még inkább a festékes boltokba érdeklődj. Sikeres szervizelést kívánok. :)

2012. szept. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azért nem kell teljesen leburkolni. Nem száll az annyira.

Én a kerekeket le szoktam venni és egy-egy zacskót kötök rájuk, hogy a fékfelületekre azért ne jusson az anyag. A fékcsöveket (gumi részét) és a kipufogót ki szoktam hagyni, amennyire tudom.

Szerintem saccra 6-7 flakon minimum rá fog menni, ha megfelelő vastagságban viszed fel.

2012. szept. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

5-6 flakon elég.

Az első írta, hogy vegyél fel szemüveget meg olyan ruhát amit nemsajnálsz.

Én azzal egészíteném ki, hogy sapkát is vegyél, akár télit is mert a hajad tele fog menni vele, és ez a cucc ragad mint az állat. Néha mássz ki a kocsi alól, mert én a 4. flakon környékén beszédültem tőle :-)

2012. szept. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Most már nagyobb tudással vághatok neki. Aknában fogom csinálni. Védőszemüvegre és maszkra akkor nem árt figyelni. 6-7 flakon védőanyag...én naiv azt hittem, hogy max. 2 flakon elég lesz rá:) De akkor be kell ruházni egy kicsit többre. Voltam ma autósboltban és egy flakon 1300-1800ft-ig terjed, szóval még így is költségesnek ígérkezik, hátha még szervizbe vinném.
2012. okt. 1. 16:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem gondoltam volna, hogy ilyen drága egy flakonnal. Talán még nem késő mérlegelni a dolgokat. Vagy költesz rá közel 10Ezret és szépen "kényelmesen" lefújod. Vagy inkább fele annyiért elpepecselsz vele. Nekem 2 éve egy 2,5Kg-os Body alvázvédő került olyan 3Ezer Ft-ba (és nem kellett felhasználnom mindet). Most max. talán 4 lehet + 1 üveg nitro hígító 500Ft és egy 100Ft-os ecset, így legfeljebb 5Ezerbe megáll a téma. Viszont így legalább nem kell mindenféle védőfelszereléssel bajlódni, csak lassabban fogsz vele haladni. Na de ahogy érzed. Sok sikert hozzá. :)
2012. okt. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ezek a spray-k elég nagynyomásúak, simán befújnak olyan helyeket is ahová az ecset nemfér be.

A költséghatékonyságot nemvitatom, de szerintem a spray előnyösebb. Ígyis-úgyis évente, kétévente illik lefújni.

2012. okt. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-nak.

Ami azt illeti igazad van, tényleg hatékonyabb. :)

Mondjuk nekem 2 éve lett lekenve azóta még kutya baja. Bár hozzáteszem én garázsban tartom és télen nem sokat járkálok vele, szóval eléggé megkímélem. :)

2012. okt. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!