Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » ABS olyan motorba, ami alapból...

TOMAtm kérdése:

ABS olyan motorba, ami alapból nem rendelkezik vele beszerelhető?

Figyelt kérdés

Olvastam h a bosch cég a főfékhenger dobozába szerelt,integrált ABS-t készített motorokhoz.Érdekelne h ez beszerezhető e utólag és működik e beszerelés után.sajnos sehol nem találtam olyan helyet ahol abs-t szerelnének(csak a neten kerestem rá).

köszi a válaszokat



2012. szept. 24. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Ma volt egy beszélgetésem az NKH helyi kirendeltségének műszaki referensével átalakítással kapcsolatban. Nagyon-nagyon próbált lebeszélni bármilyen futóművet érintő átalakításról, mert ők csak külső tanúsítócég papírmunkája alapján engedélyezik, az pedig drága...


...szóval ha nincs/nem volt gyárilag tárcsafékes kivitel, akkor készülj fel anyagilag. Meg idegileg, mert nem lesz sima ügy ha hivatalosan akarod.

2012. szept. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
* nem tárcsafékes, hanem blokkolásgátlós kivitel, csak már máshol járt az agyam.
2012. szept. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Elvileg gyárilag rendelkeznie kéne ilyen tanúsítvánnyal amit mondasz (ugye Bosch, nem made in sufni rendszer), a beszerelés pedig szerintem bármelyik komolyabb szervízben megoldható, bár így sem lesz olcsó.


Egyébként meg a mezei vizsgabiztos nem is biztos hogy kiszúrja, vagy ha ki is szúrja megoldható egy szentistvános arcképpel, illetve le is húzhatod a vizsga idejére.


Ha a személyes véleményem is érdekel én biztosan nem raknék bele semmit utólag egy jól működő rendszerbe, minden plusz alkatrész hibaforrás, ami a fékrendszernél eléggé veszélyes üzem. Plusz nem is annyira létszükséglet, igazából nekem sose hiányzott se terepen, se se közúton, bár én terepen tanultam motorozni.


Egyébként milyen gépre kéne?

2012. szept. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hayabusa 2009-es,195 LE.sajna nincs rajta alapból.szeretek 'haladni'és biztonságosabb lenne ha nem tudna megcsúszni gond esetén.KTM-nél olvastam h van elég megbízható(gyári),nem olyan fos mint az autók ledadogó rendszere,hanem jeladóval szabályozott.a KMT teszten azonos sebességről vészfékezve az abs -es motor 8-14 métert is képes volt verni a nem abs-esre,pedig azt valamilyen versenyző vezette.
2012. szept. 24. 20:15
 5/10 anonim ***** válasza:

Ja, így érthető. Viszont volt belőle ABS-es kivitel is, így nem kell papírozni, csak kell keresni egy ABS-es vezérlőt. Gondolom az ECU-val van egybeépítve, tehát ha minden igaz kell egy új ECU, meg az ABS jeladók.


De az is lehet hogy csak az ABS-jeladók kellenek és elég újraprogramozni az ECU-t.

2012. szept. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hmm...értem köszönöm a választ.Szóval mivel volt ebből gyárilag ABS-es,elvileg beszerelhető.Akkor felkeresek egy suzuki szervizt és érdeklődök náluk:meg tudják e oldani,mennyibe kerül,mit kell lepapírozni.Győrben van egy Suzuki,náluk biztosan tudják.
2012. szept. 24. 20:44
 7/10 anonim ***** válasza:
Mivel volt belőle gyárilag ABS-es, így nem kell papírozással kínlódni. Hozzáértővel beépítteted, fizetsz és kész. :)
2012. szept. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
szuper,akkor nem lesz gond :) köszi!
2012. szept. 25. 00:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Pontosan, ezért mondtam én is. :D
2012. szept. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jaja. Azért említettem meg a papírozást mert típusidegen alkatrészt csak tanúsítás után engednek... Pl. ha valaki tárcsafékes elsővillát akar a Pannoniájába, annak mondanak olyan összegeket, hogy mindenféle csillagokat lát eltérő színekben...
2012. szept. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!