Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Baj van! Bezárt autó. Mit...

Baj van! Bezárt autó. Mit tegyek? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Az a baj:

Bevezetés: Lengyelországban vagyok a tesómnak van egy autója.


Fő rész: benne hagyta a kulcsot (az ülésen felejtette) és az autó automatikája automatikusan bezárta az autót.( ez a sok auto... szó xD).


Kérdés: Hogy tudnám kiszabadítani a kulcsot hogyha nem akarok sok pénzt költeni (üvegbetörést ne irjatok) és magam szeretném megoldani a problémát.

Mivel betörőt nem akarok hozatni mert ő autójavítással foglalkozik és nem akarom hogy sorba eltűnjenek, de viszont sokba kerülne idehívni a zárost. Pótkulcs NINCS.

Na ha tudtok válaszolni megköszönöm.


2009. aug. 1. 20:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Próbáld meg az üveget (első ajtó)lenyomni(feszíteni)ha egy picit sikerül akkor egy darab dróttal vagy valamivel talán sikerül kinyitni.

Vagy üvegbetörés......

2009. aug. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
Esetleg padlólemezen vághattok egy kis jukat, bár nem tudom hogy elvesztené-e a merevségét a kasztni. Tűzfalat is meglehet valahogy bontani, de maradandó nyomai lennének. Szerintem ebbpl ablaktörés lessz... :S
2009. aug. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Az ajtó üvegnél kiveszitek a gumitőmitést és egy 2-3mm vastag kampos végü drot darabbal elkezditek keresni az ajto nyitó rudazatát és ha felfelé meg van húzva ki kéne nyiljon az ajtó,vagy magát a gombot alurrol felpiszkálni.
2009. aug. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
hát itt csak egy szakember tud segíteni mert te nem fogod tudni kinyitni az ajtót.Az üveg betörést is csak a végső esetre ajánlom.
2009. aug. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Add meg az autó tipusát, akkor több ötletet kaphatsz!
2009. aug. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%
Az ajtónyitó rudazat keresésével nagyon vigyázni kell, ha van az ajtóban is légzsák, mivel az kivágódhat, súlyos sérüléseket okozva annak, aki benyúlkált az ajtórésbe! Szerintem inkább keressetek egy szakszervizt, biztos van az autónak márkaszervize ott is. Lehet, hogy pénzbe kerül, de szerintem ők tudják a legkevesebb sérüléssel kinyitni az ajtót.
2009. aug. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
53%

Nem tudom, hogy mennyire igaz, de azért leírom:

YouTube-on láttam, hogy ha kivágsz egy teniszlabdát (épp akkora lyukat hagysz rajta, mint amekkora a zár), és a zárhoz teszed, majd erősen megnyomod, akkor kinyílik az ajtó a légnyomás miatt.

Bár nem tartom valószínűnek és lehetségesnek, egy próbát szerintem mindenképp megér.


Ha nem sikerülne, hívjatok szakembert, ő biztosan tud segíteni!


Sok sikert!


15/F

2009. aug. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

ma 21:55

Az ajtóban nincs légzsák! Az oldalsó légzsákok az ülésekben vannak! Ráadásul a töltet feszültségre indul, nem zárlatra.

2009. aug. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
64%

A teniszlabdás módszer valószínűleg nem fog működni, mert utoljára a '90-es évek elején készültek pneumatikus vezérlésű központi zárak.

A padlólemezes és tűzfalas válaszadónak gratulálok az önbizalmához (a tudásához sajnos nem tudok).

Érdemes még az ajtókeret tetejét megpróbálni kifelé húzni és ott benyúlni dróttal - bár esőcsatorna nélküli autókon, merevített ajtókeretnél ez sem kis munka. A vízlehúzóléc mellett egy fokkal egyszerűbb, illetve néha hozzá lehet férni a zárszerkezethez a kilincs körüli gumitömítéseknél is.

2009. aug. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
37%
megpróbálnék hozzá más kulcsot vagy dróttal kinyitni magát a zárat mint a filmeken:D vagy ha megvan a távirányító frekvenciája akk a szakember gond nélkülkinyitja a cuccosával...
2009. aug. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!