Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez lehetséges? Jogsi nélkül...

Ez lehetséges? Jogsi nélkül elkap a rendőr akkor mi van?

Figyelt kérdés
ha vennék egy trabit, a motort kivenném belőle, és csak kézzel tolnánk, az is közlekedő járműnek számít motor nélkül?
2009. aug. 1. 19:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Nem!

Mivel a jogszabály gépi meghajtású járművekre vonatkozik ilyen értelemben.

2009. aug. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
szóval ha valaki beleül, és csak hülyülésből toljuk, az úgy jogilag ok?
2009. aug. 1. 19:59
 3/13 A kérdező kommentje:
ja és ha nincs benne motor, akkor is kell utána súlyadót fizetni, stb?
2009. aug. 1. 20:02
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Nem ok.


Ha nincs benne motor kézikocsinak minősül a kresz szerint, ha tolod, igy viszont nem ülhet bele senki!

2009. aug. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a személyszállításnak szigorú szabályai vannak.
2009. aug. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

na igen, itt az lenne vicces eset ha lábbal hajtanád saját magad, de figyelj, tehát jogsi nem kell mivel nem gépi, ellenben közforgalomban közúton nem vehet részt mert eleve nem is lehet rendszáma, ez egyértelmű, na innentől meg bukik a mutatvány.

Van ugyan olyan hogy rendszámra nem kötelezett járművek kategóriája, csak ebbe megint nem ülhettek bele 4-en pl, és vicces de arra is kell pl. kötelező felelősségbiztosítás, de jobb is ha van (ami megint képtelenség hiszen nem tudják mire kössenek :D) mert aztán csináltok egy balesetet gondold el csak told neki véletlenül egy 60 milkás mercedesnek aztán az szép lesz, fizetheted magad ....

sztem ne játssz, szántó melletti földutakon ökörködésnek oké, de közúton ne !

2009. aug. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ismerlek!

Frédi vagy a Flinstoneból?

2009. aug. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mi értelme van egyáltalán egy motor nélküli trabit tologatni?Lehet hogy én vagyok lemaradva,de nekem eszembe nem jutna...
2009. aug. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

hülyülésből??

persze ezt a kérdést csak elméletben tettem fel, eszem ágában sincs kipróbálni

2009. aug. 1. 21:06
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Pedig esetemben nagyon is életszerű a dolog, csak éppen az épülő autómról van szó, nemsoká megy lakatoshoz, és motor még nincsen benne, valakinek viszont ülnie kell benne, a kormányt tekergetni...

lmao

2009. aug. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!