Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mért van ennyi tipikus "minden...

Mért van ennyi tipikus "minden kanyar előtt fékezgető" @&€ az utakon?

Figyelt kérdés
Megy 80-al, van egy kis törés a kanyarban, és természetesen belenyul a fékbe méghacsak 5km/h-t is lassul, és engem meg az örület e kerget mert ott nem tudok elözni, nekem is fékezni kell (kopik a fék, fel kell utána gyorsítani, benzin-...) egy ilyen aberált miatt. Pedig azt a kanyart normális autóval 120-al SIMÁN belehet venni. (de 90-el még egy daewoo-f0ss is). Ezek az emberek tudnak egyáltalán vezetni? Engem már friss jogsisként is zavar...
2012. szept. 17. 00:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%
Nekem is friss jogsim van, képzeld még a zebrák előtt is lassítok és lesz@rom, hogy a mögöttem lévő mit szól. Kanyar előtt meg pláne lassítok és még a sebességhatárokat is betartom. Folyton megelőznek, de amennyire csak lehet félrehúzódok és belesz@rok. Menjenek csak, valakinek úgyis mindig szüksége van vesére. Ráérek még vagánykodni pár ezer levezetett km után.
2012. szept. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Sokan nem értik a lényeget... (gondolom pont ők azok akik a kérdésben említettek közé tartoznak)

Nem az a bajom hogy a 130-al bevehető kanyart ne 130-al veszik, hanem azzal, hogy megy 80-al, de még abba is belefékez. Ezt megértem ha valaki nem ismeri az utat, és nem belátható a kanyar, de ha igen, akkor hihetetlen, hogy negfigyelésem szerint kb a 70%-uk a ezetőknek belefékez, ami arra utal hogy egyáltalán nem tudja felmérni (még annyira se mint én a friss jogsival) a sebességet, és a kanyar nagyságát, és ebből közetkezethetően mást se nagyon, magyarul ne igazán tud vezetni.

2012. szept. 17. 13:22
 13/20 anonim ***** válasza:
79%

Te nem érted a lényeget. Az oké hogy 130-al be lehet venni (vagy Te úgy gondolod a friss jogsiddal), de ha jön szemből is egy kolléga aki ugyanígy gondolkozik, és mindketten csak 10centit lógtok át a másik sávba elég szép csatt lesz. Egyrészt.


Másrészt meg rohadtul nem tudod milyen állapotban van a kolléga autója, éppen 12órázás után megy-e haza, vagy nem ül-e mögötte a 3 gyereke. Az meg hogy mennyire érzi az autót megint változó, ha neki a 70 a biztonságos akkor vegye be 70-el. Annyival is ugyanúgy hazaér mint 110-el, csak épp kisebb eséllyel áll fejre.


Majd idővel rá fogsz jönni miről beszélünk, pl mikor a 70-es beláthatatlan kanyarban szembejön a furgonos kiló hússzal, mert siet haza.


Amúgy már mondtuk, de mondom most én is, friss jogsival qrvára nem kéne májerkodni, mert lehet hogy valóban szervdonor leszel.

2012. szept. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
82%
Az ilyen száguldozók szerepelnek a napi hírekben.Az én okítom még úgy tanított,hogy a kanyarban nem előzünk,s nem nyomjuk a gázt,csak mikor kiértünk.Mindenkit hazavárnak aki otthonról eljött.A szembe jövő,aki a sort előzgeti nagy elánnal,ha nem lassítok,már előre már látom vele gond lesz,pont telibe talál.Az autó és motor is vezélye üzem,amikor nem cak magának csinál bajt,hanem másnak is.Lehet,hogy otthon a kisgyerek hiába várja anyát,vagy apát haza,mert valaki az úton elbaltázta.
2012. szept. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
#13-as, bebizonyítottad, hogy te nem érted mit mondok, olvasd már el mégegyszer, én nem azt mondtam hogy egy 130as kanyart vegyen 130-al, hanem ha 80-al megy be egy 130-as kanyarba, akkor ne fékezzen bele már... Az meg hogy a kanyarban el kell venni a gázt, nagy hülyeség, csak nem kell többet nyomni, főleg ha hátsókerekes ferkával tolod. Mondjuk azzal egyetértek hogy a közlekedésben biztonság az első, minden más utánavaló, de ezt is lehet reálisan mérlegelni.
2012. szept. 17. 20:55
 16/20 anonim ***** válasza:
Azt hiszed rutinos vagy? Isten áldotta tehetség? Az új Ken Block? Elárulok egy titkot: nem vagy egyik se, csak még fiatal vagy és vakmerő.....valamint intoleráns. A közút NEM VERSENY-PÁLYA. És a közlekedés NEM VERSENY. Az úton közlekedők mind mások. Más rutin, reflexek, vérmérséklet, menetteljesítmény, útfogás, műszaki állapot, gyorsulási/lassulási képesség, kanyarsebesség, rakomány/utasok, stb., stb., stb. Egyszer majd megérted ezeket........ha megéred. De ezzel a mentalitással kétlem...
2012. szept. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ugy latszik TE meg nem erted a valaszt: Hagyd oket nyugodtan ugy menjenek ahogy akarnak, amikor van lehetoseged akkor megelozod oket, a feket meg kimelheted ahogy leirtam, a kigyorsitast meg nem tudod elkerulni...
2012. szept. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
Valóban rohadt idegesítő, aki nem tud min 90-el bevenni egy kanyart (perzse ha csak nincs előtte sebességkorlátozó tábla) annak nincs helye az utakon. Én is voltam taulóvezető egyszer, akkor is idegesített de meg kell szokni, a másik kedvencem mikor az ha nincs szembejövő megy miont a meszes, ha meg jönnek szemben lelassít 60-70 re.
2012. szept. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
végre valaki aki egyétért, és legfőkébb megértette amit írtam
2012. szept. 19. 21:34
 20/20 anonim ***** válasza:
Figyelj, nem csak 20-40 éves, rutinos, egészséges, kipihent sofőrök vannak. Olyanok is járják az utakat, akik már idősödnek, lassabbak a reflexeik, kevésbé jó műszaki állapotú autóval rendelkeznek. Sebességhatáron belül kiválóan vezetnek, de ne akarj már mindenkit versenyautózásra kényszeríteni. Amíg 90km/h a sebességhatár, addig azt gondolom, a 80km/h nem annyira durván lassú. Ellenben sok balesetet tud okozni az, hogy az emberek többsége nem számol azzal, hogy a kanyarban kivágódik valaki 50%-os sebességtúllépéssel.
2012. szept. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!