Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet a motorra olyan...

Hogyan lehet a motorra olyan matricát szerezni ami miatt nem kell jogsi?

Figyelt kérdés
Ugyértem így alianzosat láttam de azt hogyan lehetne szerezni a motorra ?

2012. szept. 14. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A segédmotorkerékpárokra és a motorkerékpárokra is kell jogsi. Ha Te Allianz-os matricát láttál, akkor az valószínűleg egy segédmotor volt (mivel régebben a biztosítást a felragasztott matricával jelölték, de már nincs divatban a matricázás, csak fizetsz és kész) - azt "M" vagy magasabb (pl. "A", "B") kategóriájú jogosítvánnyal vezetheted.


Jogsi nélkül max. elektromos kerékpárt vagy "Dongó"-t (maximálisan 300W teljesítményűt) vezethetsz.

2012. szept. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De mondom láttam ,hogy 2010-es volt és rá volt írva h jogsi nélkül és vezethető.
2012. szept. 14. 21:44
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
És ha nyomok egy matricát egy kawa ninjára, akkor már azzal is racsingolhatsz jogsi nélkül? Istenem, nőjünk már fel egy kicsit.
2012. szept. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

No persze csak egy matricán múlik a dolog! Rendőr elolvassa a szöveget és vidám arccal integet!


Ugye téged se az eszedért szeretnek a szüleid?

:D

2012. szept. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azon nem az volt, hogy jogosítvány nélkül vezethető. A rendszám nélküli járműveken szokott lenni matrica, ami igazolja a kötelező biztosítás meglétét. Néha a biztosító neve is rajta van.

Persze lehet, hogy létezik olyan matrica, ami a jogosítvány nélkül vezethető járműveket jelöli. A franc se tudja, miért gyártanának ilyet. De az, hogy egy motorra kell-e jogosítvány, nem attól függ, milyen matricát nyalnak rá, tehát hiába szerzel bármilyen öntapadós vackot, attól nem vezetheted jogsi nélkül a 125-ös Apriliát.

2012. szept. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyen Állami Biztosítós matricám van ( Yamaha R1 motoron)

[link]


És nem kell rá miatta jogsi. Nem is kérik sose a rendőrök. Sőt ingyen tankolok vele, bárhol - azért sem kell fizetnem.

2012. szept. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

# 6/6

Ilyen matrica kell Nekem is!

Hol tudom megvenni? :)

2012. szept. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#6 - olyanra én is beneveznék, még gyorsabban is menne tőle a Pannonia.. :D
2012. szept. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem nagy ETZ-zém van és matrica nélkül is gyorsan megy de szeretnék azért valami rásegítést matrica által :)
2012. szept. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!