Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Citroen xsara 1.6-os benzines,...

Citroen xsara 1.6-os benzines, a motor beázott. Nem tudom hogy a szelepfedélnek a csavarjai és a dugattyúkat milyen sorrendeben kell leszedni?

Figyelt kérdés

#Citroën Xsara #beázott motor
2012. szept. 12. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Tessék? Beázott? Mivan?

Akkor nem kell leszedni ezeket,(max hogy ha töményen vizet szívott be a légszűrőn keresztül a blokk,ilyenkor meg szét is repedhetett a blokk),ekkor meg full gép műhely fog kelleni,úgyhogy ne is kezdj hozzá.


Ha szimplán nedvességet kapott az elektronika(nem indul be),akkor meg száraz helyen tárolva elvileg pár nap nap alatt kiszárad,és indul a járgány. Ha még sem,akkor meg autóvillamossági szerelő,vagy márkaszerviz.

2012. szept. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha beázott, nem kell leszerelni a szelepfedelet és a dugattyúkat sem kell kiszedni. Mondjuk a kettő között amúgy is ott van a hengerfej és ha a szelepfedelet nem tudod leszedni, a hengerfej sem fog menni.

Beázás esetén csak az elektromos alkatrészekből kell eltüntetni a vizet, aztán már működik is a motor. Ez alól kivétel, ha a hengerek is megteltek vízzel, ehhez viszont az kell, hogy az autó huzamosabb időn át legyen víz alatt. Olyankor meg nem a beázás az egyetlen probléma.

2012. szept. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos a kérdést nem tudom értelmezni, de a javaslatom a következő: Keress egy autószerelőt!


Ha valakinek van valami baja, nem a haver szokta otthon a francia ágyon megműteni, hanem elviszik kórházba, hogy ORVOSOK vegyék kezelésbe!


Az autó értelmében lefordítva se sokkal különb a helyzet, ha még használni szeretnéd az autót.

2012. szept. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy nem tudtam rendesen leírni mert nem engedett több karaktert!

Annyi a lényeg, hogy a kocsival egy kb térdig érő patakba borultak be orral! Nem tudom hogy mennyi idejig volt a motor a vízben és nem tudom hogy mit kell tenni ilyenkor! Az egyik ismerősöm mondta, hogy annyit lehet otthon megtenni, hogy a szelepfedélt meg ilyenekt le kell szedni és a dugattyúkat meg kell csiszolni hogy ne legyen ott a rozsda és akkor elv be fog indulni! Ezért kérdeztem hogy tud-e valaki segíteni!

2012. szept. 13. 10:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!