Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet megoldani, hogy...

Hogy lehet megoldani, hogy akkuról működjön a gyújtás önindítózás alatt? (lent)

Figyelt kérdés
van egy 4 ütemű motorom és az önindítózás alatt nem termel a mágnes elég áramot a szikrához. hogy lehetne megoldani, h hozzá tudjam kötni az akkut a gyújtáshoz, amíg megy az önindító? cdi-s gyújtású, nem megszakítós.
2012. szept. 11. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Sehogy..nem tudod "becsapni" az akku-t egy másik direkt körrel,hisz ugyanaz marad az áramforrás mindig,és ha kevés a "szufla" az akkuban..akkor kevés.

A megoldás 1 új akku. Annyit megsúgok azért hogy a robogó aksik nem túl hosszú életűek az extrém rázkódás miatt,így egy gagyi kínai 1 évig,egy márkásabb 2-3 évig ha kihúzza,szóval lehet hogy nincs értelme beruháznod.

Vagy marad a berúgókar..az sosem romlik el :D

2012. szept. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem errol az Ifa Soros parhuzam kapcsolojat ugrott be, ha nagyon akarod le lehet kapcsolni a Tolto tekercset az akkurol az inditozas idotartamara es csak direktbe a gyujtast szolgalja, de Lehet hogy nem fog akkor sem mukodni pont amiatt amit leirtal, nincs fordulat nincs feszultseg. De a CDI szerintem ha nem a Hall jelados kulso tapos megoldas, akkor ertelmetlen a kerdesed hiszen ott nincs mit tenni, vagy testeled a primer tekercset es nincs gyujtas, vagy nem testeled es van gyujtas.
2012. szept. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
első: az akkunak semmi köze a gyújtáshoz. teljesen külön tekercsről megy,csak gondoltam önindítózás alatt "rásegítenék" akkuval valahogy,de sztem felesleges mert 24 voltot mértem rajta indítás alatt. berúgásnál kb 28 így meg 24. de szikra semmi... :/
2012. szept. 12. 11:22
 4/6 A kérdező kommentje:

[link]

a gyújtás ilyen és itt a kapcsolási rajz is:

[link]

remélem tudtok segíteni... :/

2012. szept. 12. 11:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Ahogy latom innen meg felmegy a vezetek a trafora(2 db). Ha a tekercs szolgaltatja a feszultseget akkor egy dolog maradt, a jeladod tropa...Ahogy irtad berugasra is csak 28. ra indul(ha jol ertelmeztem). Egy hezagmerovel ellenorizd azert(ha allithato a jelado) a hezagot kb 0.15 megteszi. Ha ez rendben, a Tekercs es a gyertya illetve a kabel es pipa rendben akkor maradt a jelado. A masik megoldas, szimplan CSAK az aksi pozitivjat kosd ra a gyujtotrafora ahova a tekercs csatlakozna, a testet pedi erints hozza a masik csatlakozohoz(persze elotte kosd le a jelado vezeteket) es ha kivett gyertyaval van rendes szikra ahogy hozzaerinted a vezeteket akkor a trafo es a gyertya illetve a pipa es kabel valoszinu jo. Ekkor maradt a jelado es a tekercs, de ezek alapjan marad a jelado eselyesnek.
2012. szept. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
megvan a probléma! :D a gyújtótekercs után gyártott volt és nem adott elég feszültséget. tettem bele egy használt gyárit és működik végre! köszi a segítséget!
2012. szept. 16. 20:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!