Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan használjam a kuplungot?

Hogyan használjam a kuplungot?

Figyelt kérdés

amikor elindulnék az autoval mindig lefullad, mert nem tudom megtartani a kuplungot (kuplungos elindulásnál, gázosnál nem), de h lehetne h jobb legyen? illetve még azt kérdezném, h forgalomban a kuplungot kell nyomni fékezéskor vagy csak ha mondjuk meg kell állni lámpánál?


és még: szlalomnál elég ha elindulok kuplunggal, és utánna már nem nyomom, vagy játszani kell vele, h ne fulladjon le?


2009. júl. 29. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:

LAssan engedd ki, és állj meg kb. féluton vele pár mp ig.

BEnyomni gyorsan kell.


30 ig fékkel kell fékezni alatta kuplunggal.

2009. júl. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
és szlalomnál én mindent használtam...
2009. júl. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon lassan engeded a kuplungot, szép fokozatosan, ha erős autó akkor nem fulladhat le. Kuplungot sebességváltáskor illetve megálláskor nyomjuk be. Ha mész autóval és azt érzed hogy alacsony a fordultat, amit meghallasz a motor hangján, vagy figyeled a sebbességtartományt akkor benyomod a kuplungot és visszaváltasz egyet. Lámpa felé közeledsz, látod hogy meg kell állnod majd akkor elenged a gázpedált, gurulsz egy darabig majd ha közelbe vagy kuplungot benyomod és megállsz. Szalomnál nem feltétlen elég az ha elindulsz vele, játszadozni kell vele, de elvileg akkor sem fog lefulladni ha nem játszadozol mert ha sík terepen mész akkor elvileg nem fog megállni az autó és így nem is fullad le.
2009. júl. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Gondolom még tanulsz vezetni... tehát órákra jársz. A legegyszerübb az lenne, ha az oktatódat kérdeznéd meg erről...én szerintem. Ő is el tudja mondani, ráadásul tisztában lesz vele, mitől félsz, vagy mit nem tudsz... . És így a gyakorlatban is segiteni tud. Ezzel esetleg el tudod kerülni azt, hogy rutin vagy forgalomvizsgán megbukj... Sok szerencsét. 22/n
2009. júl. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
gyakorolj sokat úgy, hogy csak kuplunggal indulsz el, gáz nélkül. nagyon szépen lassan engedd fel, aztán ha már haladsz akkor nyomd be lassan, és érezd h lassul az autó. ezzel szórakozgass sokat, előbb utóbb ráérzel, hogy mikor fog a kuplung.
2009. júl. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mivel más minden auton, így ezt is inkább az oktatoautoján kellene gyakorolni....orán meg gondolom nem ezzel fogllakoznak, ha csak nem említi oktatónak h nem érzi ezt tutira.
2009. júl. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lassan engeded fel a kuplungot mikor érzed hogy mozdulna a kocsi megtartod. Ha ráérzel, később gyorsabban is fog menni.
2009. júl. 31. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
adj több gázt,akkor nem fullad le
2009. aug. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!