Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A fékolajtartályt a fékmunkahe...

A fékolajtartályt a fékmunkahengerrel összekötő cső helyettesíthető transzparens benzincsővel?

Figyelt kérdés
A meglévő nagyon elöregedett,megkeményedett,és eltörte a munkahengerből kijövő csapot. Cserélném a csöveket is, nem tudom a fent említettet oldaná-e a fékolaj?
2012. szept. 9. 08:26
 1/6 A kérdező kommentje:
A fékmunkahenger az a főfékhenger lenne.:-)
2012. szept. 9. 08:28
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Fékolaj nincs, csak fékfolyadék. Nem oldaná a benzincsövet, de cserébe nulla fékhatásod lenne, mivel a benzincső rugalmas. Fékhez fékcső kell.
2012. szept. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"... de cserébe nulla fékhatásod lenne, mivel a benzincső rugalmas"

A fékfolyadék tartályát a főfékhengerrel összekötő csőben nem nagyon szokott túlnyomás lenni. Az csak a kerekeknél található flexibilis fékcsőben jellemző, így az átlátszó benzincső tágulása itt nem csökkenti a fékhatást.

Viszont abban nem vagyok biztos, hogy ezek a benzincsövek a fékfolyadékot is bírják. Nagyon régen láttam olyan benzincsövet, ami akár csak egy évig is elviselné kővé keményedés nélkül a benzint, szerintem a fékfolyadékkal sem ápolnak jobb viszonyt. Úgyhogy könnyen lehet, hogy a szép, új cső is elöregedne pillanatok alatt.

2012. szept. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

09:36:THX!

Közben találtam olyat itthon, ami szövetszálas,valószínű azt rakom fel, venni nem tudok ma, holnap pedig mennem kell az autóval.

2012. szept. 9. 10:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezzel már én is sokat szenvedtem.


A szövetes dupla falú benzin gumicső hosszútávon nem jó. Pár hét után átdiffundál a falán, láthatóan gyöngyözik a külső felületén. Aztán ha kellő mennyiség lesz, le is tud csorogni, és szépen lemarja a festéket az alatta lévő alkatrészekről.


Az átlátszó műanyag cső (talán PVC) már jobban bírja, kb egy éve rajta van, és nem gyöngyözik át rajta, semmi baja.


Igazából valami glykol álló gumi, vagy szilikon cső lenne talán az ideális, de nem sikerült nekem olyat beszerezni.


A nyomásállóság ennél a csőnél lényegtelen, ugyanis kb 1dl fékfolyadék súlyát kell elbírnia.

2012. szept. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ok,köszi a választ,ezek szerint nem oldja a transzparenst a folyadék, akkor az kerül fel, könnyebb szerelni, a súlya okán is kevésbé terheli a csapokat,és ahová kerül tőrésmentesen fel tudom rakni.
2012. szept. 9. 12:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!