Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Polo 1.4-es dízel milyen autó?

VW Polo 1.4-es dízel milyen autó?

Figyelt kérdés

Nézegettem képről ezt az autót és eléggé megtetszett. Az ára meg ezeknek elég olcsó. Legalábbis pl egy hasonló felszereltségű Astrához képest.

Mitől lehet olcsóbb? Ez rosszabb, gyengébb, fapadosabb autó, vagy mitől?


Azért hasonlítom a H Atrához, mert ilyet szerettem volna venni. Hónapokig vártam, mire láttam olyat, amit érdemes lett volna megvennem. Föl is hívtam az eladót, hogy megnézzem, 100 km-t utaztam miatta és mire odaértem, szó szerint az orrom előtt vitték ki az autót a kapun. Elkelt. :(


Van valami más alternatíva, ami hasonló az Opel ezen típusához?

Focust, Franciát, Olaszt nem szeretnék, se öreg autót. Esetleg a címben kérdezett autó milyen lenne?


2012. szept. 8. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért olcsóbb, mert egy mérettel kisebb az Astránál...

Ne bánd, hogy elvitték előled, az Astra is és a Polo is nagyon rossz, megbízhatatlan autó. Az 1.4 TDI nagyon kulturálatlan motor (3 hengeres), gyenge is, cserébe 4.5 literrel el lehet vele járni.

Bármelyik korabeli alsó-középkategóriás japánnal jobban járnál.

2012. szept. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha semmiképp nem akarsz franciát, akkor vegyél Corsát. Ugyanis a Polo azzal van egy kategóriában.


Ezt az 1.4tdi polot el kell kerülni. 3 hengeres borzalom.

2012. szept. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem tudtam, hogy 3 hengeres. Akkor valóban felejtős.


Poloban még nem ültem, nem tudom mekkora. Corsaban már igen. Azt picit kicsinek érzem, főleg úgy, hogy 3 órákat kellene egyhuzamban ücsörögnöm benne.

Astrát pedig vezettem is már jó pár tízezer km-t. Azt kifejezetten tágasnak érzem, pedig azért ez sem egy hatalmas autó, főleg az 5 ajtós. Amúgy nem érzem kifejezetten megbízhatatlannak. Engem még sosem hagyott ott, pedig a munkahelyemen nem bánnak épp kesztyűs kézzel velük. Tapossák is őket rendesen meg múltkor az olaj is minimum alatt volt már kitudja mióta. Teljesen meg vagyok vele elégedve, jobb autó nem is kéne nekem. Csak most lehet megint hónapokat várhatok, mire lesz megint egy olyan állapotú és felszereltségű, amit megvennék.


Azért persze köszönöm mindenkinek a hasznos hozzászólásokat!

2012. szept. 8. 20:40
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja, ha már japán, Corollát néztem egyelőre csak képről, de annyira nem fogott meg.
2012. szept. 8. 20:41
 5/8 anonim ***** válasza:
A Corolla egészen jó autó tud lenni még tizenévesen, ha nincs nagyon lelakva (egyszer ültem egy igénytelen 150 kilós ember törött Corollájában, az bemutatta a másik végletet :D). Sokkal megbízhatóbb az Astránál, motorikusan pedig összehasonlíthatatlan a kettő. A 97 lovas 1.4-es Corolla legalább másfélszer erősebbnek érződik, mint a 105 lovas 1.6-os Astra (az Astra motorja még a VW ős-1.6-osánál is rosszabb, pedig már az is mindennek a legalja).
2012. szept. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kicsit fiatalabbat keresek azért, árban olyan 1,5 M-ért. Persze az is lesz tizenéves...

Astrából kizárólag 1.7 dízel érdekelne. Abban is elvileg ha jól tudom japán motor van, amit Lengyelországban raknak össze.

De akkor még nézelődök. A pénz megvan, de az autóvásárlás annyira nem sürgős. 1-2 hónapot még tudok várni.

Esetleg van valami más típus amit ebben a kategóriában érdemes nézni?

2012. szept. 10. 08:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, hát annyiért jóval újabbat is kapsz, valóban.

[link]

Én egy ilyet ajánlanék, nem tudom, más mennyire vigyázott rá, de nekem 7.5 éve megvan, 140 ezer km alatt olajon és szűrőkön kívül semmit nem kellett cserélni benne (+ első fékbetét 120 ezernél).

2012. szept. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, igen, erre is gondoltam már. Külsőre nagyon szép autó, nekem a beltere picit ódivatúnak tűnik. De ha találok ilyet a közelben, érdemes lenne megnéznem.
2012. szept. 11. 08:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!