Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A motorok adásvételijében írt...

A motorok adásvételijében írt az átíratásra adott 15 nap haladék alatt lehet motorozni biztosításkötés nélkül?

Figyelt kérdés

2012. szept. 7. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
NEM!
2012. szept. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Ráadásul a biztosító fedezetlenségi díjat is fel fog számolni arra az időszakra, ami a birtokba kerülés, és a biztosítás megkötés között eltelt.
2012. szept. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Kötelező biztosítás nélkül közúti forgalomban egy métert sem tehetsz meg. Vagyis ha nem kötsz rá kötelezőt, akkor legfeljebb az udvarodban használhatod. Mikor meg majd eszedbe jut megkötni, a biztosító fedezetlenségi díjjal fog megörvendeztetni.
2012. szept. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha megkötöd a biztosítást, akkor motorozhatsz addig is amíg át nem íratod!
2012. szept. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 9. 18:06
 6/11 anonim válasza:
Nekem ehhez egy olyan kérdésem lenne, hogy ha az előző tulaj egész évre befizette a biztosítást. Nekem újat kell kötnöm?
2012. szept. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bizony, újat kell kötnöd. Adásvételkor ugyanis megszűnik a kötelező biztosítás. Ő besétál a biztosítóhoz, bemutatja az adásvételi szerződést, a biztosítását megszüntetik és visszakap valamennyit időarányosan a díjból. Te meg új biztosítást kötsz a motorra.
2012. szept. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Miért ne lehetne?

Azért van az az átiratási idő. Ha megvetted a motort és hazaviszed akkor még a régi tulaj nevén van és az ő neve alatt biztosítva van! Ez a lényeg hogy legyen érvényes biztosítás és műszaki a gépen, és van adásvételid-most már 4 példányos kell!(persze erre figyelj hogy minden papír ok legyen!)Én megvettem, hazahoztam 150 km-ről, ez volt pénteken-és egész hétvégén le se szálltam róla, majd hétfön elvittem eredetvizsgára majd intéztem a biztosítást, stb.csak ne lépd túl azt a határidőt és persze jobb minél előbb túl lenni az okmányirodán, aztán már csak húzni kell neki...

2012. szept. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja és legyen nálad az adásvételi ha mész vele...
2012. szept. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ha megvetted a motort és hazaviszed akkor még a régi tulaj nevén van és az ő neve alatt biztosítva van!"

A motorra kötött kötelező biztosítás az eladás pillanatában megszűnik, onnantól kezdve a biztosító nem vállal felelősséget a járműre, mert már nem az a tulajdonosa, akivel ő szerződött. Természetesen a biztosítás felmondása nem történik meg azonnal, csak később, mikor elfárad a volt tulajdonos a biztosítóba, viszont olyankor visszamenőlegesen szüntetik meg a biztosítást az eladás dátumától kezdve. Logikus: ha megveszed a motort és másnap belezúgsz vele egy autóba, ne az előző tulaj biztosítója fizessen, mert velük te nem szerződtél.

Vagyis a vásárlás után a motor fedezetlen, nem lehet vele nyugodt szívvel motorozni, abban a hiszemben, hogy "úgyis biztosítva van".

2012. szept. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!