Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudnám a fényszórót...

Atilis kérdése:

Hogyan tudnám a fényszórót belülről kitakarítani a lámpa szétszedése nélkül?

Figyelt kérdés
Az egyik lámpáról hiányzik a műanyag burkolat, ezért a por az évek során szépen lerakódott a foncsoron és magán a lámpában is. A kérdésem az, hogy hogyan lehetne valahogy a lámpa szétszedése nélkül kitakarítani. Csak akkora lyuk van, ahol az izzó helye van. A foncsor könnyen károsodhat, akkor meg ki lehet dobni az egész lámpát. A porszívózásra gondoltam volna, valami szűkített csővel. Nem tudom, hogy van-e valaki, aki már próbálta ezt?

2012. szept. 4. 23:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
kifújni nem lehet belőle?pumpatömlő nem fér be?Vagy sűrített levegő?
2012. szept. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De igen befér, a levegővel való kifújás jó ötletnek tűnik.
2012. szept. 4. 23:46
 3/12 anonim ***** válasza:
Valóban jó ötlet, de ne pumpával, hanem kompresszorral.
2012. szept. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha évek óta így van, akkor a fújás nem fog segíteni. Ki kell venni és szépen elmosni. Igen könnyen károsodik a foncsor, de nem kell kefével nekiugrani.
2012. szept. 5. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Fújással ugyanúgy össze lehet karcolni!


Teszel bele vizet,és kilötykölöd a dzsuvát...

2012. szept. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Meg aztán ha rég így van, akkor az már úgy odatapadt, hogy a levegő nem viszi ki.

Ha szétszedhető, akkor szedd szét. Nyugodtan meg lehet mosni a mosószeres vízzel. Óvatosan és nem lesz semmi baja. Én így csináltam és már csak esztétikailag is olyan lett, mintha új lenne, a fényéről meg ne is beszéljünk... :-)

2012. szept. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szétszedni nem akarnám, mert ugye gyárilag ragasztva van, és ha nem sikerül újra jól összeragasztani, akkor meg beázik, meg bepárásodik...stb, azt meg nem akarnám. Nem akarom én azt, hogy tökéletesen tiszta legyen, csak mégis valamivel jobb. A levegővel való kifújást megpróbálom, meg talán a porszívózást is, előtte valami finom ecsettel megpróbálok benyúlni és kicsit kitisztítani.
2012. szept. 5. 13:36
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkor ne szedd szét.

De kiveheted és elmoshatod rendesen, vízzel.

2012. szept. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az is jó ötletnek tűnik, sajnos a porszívózástól nem remélek túl sokat. De sztem mosás után nem árt ioncserélt vízzel kiöblíteni, hogy ne maradjon vízkőfoltos a foncsor.
2012. szept. 5. 13:49
 10/12 anonim válasza:
Srácok kérdés! A kiallo vezetékek nem karosodnak ha kimosom a lámpát? Nekem is koszos és csak így tudnám megoldani de félek a vezetékek,a magasság állító motortol hogy nem r megy tönkre ha víz éri viszont szárad 2 hétig
2015. júl. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!