Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell romet váltót összera...

Hogy kell romet váltót összerakni?

Figyelt kérdés
Baloldali dekni ha leveszem ott van egy olló rugó és két golyó kigurult.Még romethez soha nem volt szerencsém nem tudom hogy kéne álljon.Esetleg valami rajzot valaki tudna küldeni

2012. szept. 3. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:
A két golyó a váltó arretáló szerkezet része, az tartja a két pozícióban a váltókart.
2012. szept. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elmondani nehéz, megérteni ábra nélkül még nehezebb.

Tehát a kisebbik fémet, aminek a vége megvan hajtva, azt teszed fel előbb, ide (ez alá) menne ka golyók. Aztán a rugó és a váltókar. Érdekes a megoldása:ha nyomod a váltókart pl 1-est kapcsolsz, akkor a rugó beuraszta a belső fémet, amit a golyók tartanak bent sebességben. Végül is a két kar külön is tud mozogni:ez a holtjátéka...


Jobban jársz, ha keresel egy ábrát, ezt én csináltam még régebben, nem sok látszik, mert rossz a kép, de hátha segít:

[link]

2012. szept. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez jobb kép:

[link]

2012. szept. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!