Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha automata váltót beteszem...

Ha automata váltót beteszem hátramenetbe, miközben megyek 60-al előrefelé akkor elromlik?

Figyelt kérdés

2012. máj. 28. 16:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
NEM! Van benne egy gátló ami nem engedi hogy sebességbe kerüljön. PRÓBÁLD KI!:)
2012. máj. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A reteszgombra gondolsz ami váltón van? Azt le lehet nyomni menet közben is és üresbe kitenni.De tovább nem mertem:D
2012. máj. 28. 16:47
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem tudod az automatát (meg a manuális sem...) betenni menet közben hátramenetbe.
2012. máj. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

EZ hülyeség...

A Berlingó fist- et simán belehetne tenni hátramenetbe.

50 nél kipróbáltam, és már számolta a fogakat, csak nem engedtem tovább. Azért hülyen nem vahgyok :-)

2012. máj. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem tesz jót neki, és csak néhány kézi váltós kocsival tudod megoldani. Az újabbakkal szerintem nem. De kár is lenne tönkretenni, ha beteszed csak annyi történik, hogy lelassítj a kocsit (meg felgyorsítja a szívverésedet :D)
2012. máj. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ajanlok egy tanulsagos kiserletet: Az automata valtodon van D, 1, 2 ha nem tevedek...haladj kb 100 km/h-val es huzd be 1 be(nyugodtan tedd nem lesz semmi gond) szallj lke a gazrol es nezd meg mitortenik...na korulbelul ennek kellene tortenni ha hatramenetbe huzod be... kezivaltos eseteben a hatramenet nem szinkronizalt ugyhogy eloremenetben haladva, majd hatramenetbe kapcsolni LEHETETLEN hiszen ket szembeforgo fogaskerek Soha nem kapcsolodik ossze. Mag egy kis femhulladekot gyartasz a valtohazba...
2012. máj. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyszer a Mythbustersbe a Discoveryn megcsinálták már ezt a kísérletet, ott a manuális egy Honda CRX volt (az csak lelassult) az automatát már nem tudom, de az is lelassult.
2012. máj. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy csak "P"-be nem tudod tenni, ott van retesz, és "R"-be be lehet. De ne próbáld meg, mert ha be is megy "R"-be, ott és akkor pont vége is lesz a váltónak.
2012. júl. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolso: Szeretnem megjegyezni, ez azert nem ugy mokodik ahogy gondolod, csak egy egyszeru peldat hozok fel: A Powershift(gyakorlatilag egy DSG valto) is tudja ezt, mesz 40-nel elore, behuzod hatramenetbe, es lass csodat, a jarmu lelassul, majd megal, majd elindul hatrafele....es most epp egy 12 tonnas traktorrol beszeltem, es 40-nel behuzhatod parkba is!!! Nem vicc, megvarja mig elered az 5km/h orat addig pakol vissza, majd behuzza parkba, TE meg majdnem kiesel az ablakon, pedig csak 5km/h haladt a 12 Tonnas jarmuved.
2012. júl. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A mai nap elvegeztem a kiserletet: A vegeredmeny egy doglott vizpumpa csapagy :) Tenyleg meghalt, de a kiserlethez semmi koze...A lenyeg kb 30-40 km/h-val haladtam, majd rettenetes elszantsaggal huztam egy hatramenetet. A vegeredmeny kicsit meglepett engem is. Kb 10km/h kornyekeig semmi sem tortent, ott aztan kapcsolt neki egy hatramenetet, es lefulladt...Mot egy Holden Commodore VS-rol beszelunk. O ezt tudja...
2012. júl. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!