Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alfa Romeo 147 nagyszervíz,...

Disturbed90 kérdése:

Alfa Romeo 147 nagyszervíz, mennyi az annyi?

Figyelt kérdés
Hali! Szóval van egy 2001-es Alfám és most érkezett el az idő a 2. nagyszervízhez ( 120.000km ). Arra lennék kíváncsi, hogy körülbelül milyen költségekre lehet számítani, konkrétan miket szoktak ilyenkor cserélni, persze azt tudom, hogy vezérműszíj, görgők, folyadékokat toppig töltik... de ezeken kívül. Valamint mennyi a különbség a márkaszervíz és egy hivatásos szerelő költségei közt. Van-e valami indok amellett, hogy márkaszervízbe vigye az ember az autóját? Végülis ugyan azokat csinálják meg mint egy sima szerelőnél csak drágábban. Ez a 2. autóm, nagyszervízhez még nem volt szerencsém, szeretnék informálódni a dolgokról nemcsak az interneten hanem itt is, hátha van akinek több tapasztalata van ezügyben és szívesen megosztaná velem. 22/F :)

2012. szept. 3. 02:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Márkaszervízben csak az olaj.-ill.vezérműszíj csere lenne egy százas.

Ha ismersz egy jó szerelőt,a feléből kijössz.

2012. szept. 3. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
100ezer Ft ez a kettő? A munkatársam 13ért cseréltetett vezérműszíjat, abból úgy 8ezer volt maga a szíj ( neki egy Alfa 156-osa van ), az olaj ha jól tudom olyan 15-20ezer körül van mert 5liter megy a rendszerbe. Ennyivel drágább lenne a márkaszervíz?
2012. szept. 3. 09:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, de a nagy-szervizben nem csak a vezérműszíj foglaltatik benne hanem a görgők, feszítők, szíjvezetők, vízpumpa, olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő és egy esetleges klímatisztítás is.

Ez kb 80-90 000ft


A márkaszervizek általában 2x-es áron dolgoznak egy maszek szerelőhöz képest. (óradíjban és alkatrész árban egyaránt)


Ha egy Unixban vagy Bárdiban magadnak veszed meg az alkatrészt és egy maszek szerelő 15-20 000ft-ért lecseréli az említett alkatrészt akkor 30-40 000ft-ot is spórolhatsz. (ugyanazt csinálja, cseréli mint egy márkaszerviz)

Lehet kapni komplett SKF vezérműszíj szettet amiben benne van minden amik egy vezérműszíj cseréhez szükséges.

Ne ess abba a hibába, hogy csak a szíjat cseréled le, mert ha a görgőid elkopnak akkor elszakad a vezérműszíj. Ha így jársz akkor már kereshetsz is egy új motort az autódba...


Ja, Olajból:Mobil 1 Szűrőkből Mann filter. :)

2012. szept. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ha valaki ilyen autót szervizelne egy kis infó. Pár helyen megérdeklődtem miket lenne érdemes venni egy ilyen autóba (az én szempontom, hogy inkább sokat költök rá de normális minőségű alkatrészek kerüljenek bele), ez jött ki:


Dayco Vezérlés szett Alfa Romeo 2.0TS - 23 900 Ft

Magneti Marelli Vízpumpa Alfa Romeo TS 2.0 - 12 400 Ft

Selenia Racing motorolaj 5L - 16 990 Ft

Gyári Levegőszűrő - 3 165 Ft

Fiaam Olajszűrő Alfa Romeo TS - 1 534 Ft

Utángyártott Pollenszűrő (karbon) Alfa Romeo 147 - 2 990 Ft

Dayco Balansz szíj készlet - 12 395 Ft


Ui.: Végül Mezőcsát-on szervizeltettem a kocsit 15ezer Ft-ért. Ahogy bementek Tiszaújváros felől az első utca jobbra és ott van az utca elején (bal oldalt) egy nem hivatalos szervíz... Nagyon ügyes a srác, 2 hónapja volt a szervíz semmi baja nincs a kocsinak, jól összerakta. Több munkatársam is vitt már hozzá Alfát (147, 156, 145), Volvo-t és Renault-t nekik sem volt gond. Olcsón dolgozik és jól... ajánlom mindenkinek!

2013. jún. 26. 21:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!