Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Több kérdés BMW 320D E46-ról?

Több kérdés BMW 320D E46-ról?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy BMW 320D E46-ot és több kérdésem lenne.

- Tényleg 6-6,5l a fogyasztása?

- Milyen típushibái vannak? (2002 előtti, utáni)

- Vásárláskor mire kell nagyon figyelni?

- Milyen foglalata van az első fényszórókba lévő izzóknak?

- Milyen viszkozitású olaj kell bele?

Válaszokat előre is köszönöm. Minden választ pontozok! :)



2012. szept. 2. 18:58
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Mennyi hasznos válasz :) Az a baj, hogy nagyon félek hogy belenyúlok egy olyanba ami szinte mindig szerelőnél fog állni. Ezért gondoltam arra hogy a mostani szerelőmet elhívom hogy ő is nézze meg és kifizetem neki azt a napot. De mennyit is szoktak adni egy ilyen napért?
2012. szept. 3. 18:41
 12/18 anonim ***** válasza:

" Az a baj, hogy nagyon félek hogy belenyúlok egy olyanba ami szinte mindig szerelőnél fog állni."


Jogos a félelmed.

Arra pedig nagyon vigyázz, hogy nehogy olyan autóba nyúlj bele amit előtted a bodzaszedők használtak...

2012. szept. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Olyat semmiképp nem akarok! Szerencsére ismerősöm biztosítónál dolgozik és le tudja futtatni a rendszámot :)
2012. szept. 4. 14:53
 14/18 anonim válasza:

Nekem ilyenem van kombi 2004 fogyasztás vegyesbe 7liter ahogy én használom ez 1el kevesebb és több is lehet mind1 mit ír a cumputer annak ne higgy. Olaj 0v-40 5v30 és 5-v40 is jó bele mindegy milyen csak ne tescos legyen.

Típushiba az van pl a legfontosabb h drága a kettőslendkerék, és a pillangósor is beszakadhat de azt le lehet dugózni.

2014. szept. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Semmii ***** válasza:
Nekem 2010-es bmw 320d van. Erős, szép autó de évente és 600k a szervizelése.
2015. nov. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
2010 es nagyon nem ez a kategoria azért annyi a szervize ... az 150 lovas azért jobb mert közösnyomócsöves ? Ember.. abba az elektromos porlasztó ha megkotlik akkor mind a 4 et cserélni kell és az kb 300-400 ezer ft. Míg az adagolósnál nincs ilyen mert nem elektromos porlasztós max csúcsokat kell ujat venni (4x27 ezer ft). Adagoló hiba lehet azt kb ennyi, sokkal egyszerűbb mint a CR, kevesebb hibalehetőség. Illetve, a KM kiolvasás mindegy, mivel nemvalószínű, hogy ki olvasható. Illetve, ha jó állapotú és nem 1-2 éven belül behozott hanem pl 3-4 éve akkor az eddigi tulajok költhettek már rá eleget ahoz, hogy jó legyen. Turbó biztos cserélve volt egy tekert 250-280 ezer km es dízelbe ( ha valóságban 400-500-600 ezer km is van benne) valszeg kettőstömegű is cserélve volt már ilyen futásnál, így lényegében nem nagyon lenne gond, a motor meg ha nem füstöl mint állat, és nincs szar hangja akkor jó. Elmennek ezek rengeteget nem kell aggódni. Futóműbe lehet hiba de az kiderül a próbaúton. Én a saját vásárlásomból példálózok, nem találtam újonnan magyarországi forgalomba helyezésűt ezért kerestem olyat ami hamár behozott legyen minnél régebb óta behozva tehát nem R-P rendszámos nem is N-s hanem M-es ( 2014 ben behozva) ez alatt az 5 év alatt ment 70-80 ezer km-t, a sok rossz dolgot kicserélték már és én megvettem úgy, hogy kettőstömegűt cseréltek már, turbót is már tehát így nem nagyon érdekel, hogy 600 ezer km van benne vagy a valós 270 mert azok a dolgok amik rizikósak cserélve lettek. Azóta is jó az autó, nem kell havonta szervizbe vinni, és nem akar szétesni alattam. Tehát hajrá, és ne félj annyira tőle, mert a legtöbben akik drágának mondják valójában sose ültek ilyen autóban, pláne nem is volt nekik.Illetve ajánlom, hogy marketplaccen nézz facebookon vagy csoportba, ott látod ki hirdeti, elég jól le lehet szűrni az eladó alapján, hogy milyen lehet az autó :)
2019. ápr. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
kiegészítem azzal, hogy a pillangósor leszakadás is csak a 150 lovas CR ben fordul elő a 136 lovasban nem olyan van ami beleszakadna, illetve a kettőstömegű lendkerék (LUK) kuplungal egyben 164 ezer ft+ 50-60 ezer körül rakják be (munkadij) szóval kb 220 ezer ft ból megvan( más márkához se lenne olcsóbb )
2019. ápr. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok megint: fogyasztás: 218 km után 11,8 liter ment rá, ez olyan 5,43 liter/ 100 km. Ez 90% ban országút, klímával. 90-100 közt, nem gyorsítgatva meg nem előzgetve.Ja és csak OMW max motion diesellel.
2019. jún. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!