Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vízhűtéses motor hűtését...

Vízhűtéses motor hűtését lehet 'tuningolni'?

Figyelt kérdés

Szóval az a problémám, hogy amikor tartósan mennék 80-al, akkor túlmelegszik a motor, pedig 'csak' 7.000 RPM-en megy, ami azt illeti, utazni csak 5.000 felett tudok. Ugye a 7.000 RPM az 5-be van, és akkor kb 80-al megyek. De, ha visszateszem 4-be, akkor 7.000-8.000 körül vagyok már megint, csak 70-el, és az kellemes neki. (Ilyenkor állandó hőmérsékletű, és a mutató még kb az üzemmeleg állapot körül van.) És a hangja se rossz, tök kellemes érzésre a mocinak. Tegnap kiszedtem egy fojtást (azaz, hogy a légszűrőn volt egy szűkítő, már nincs). Ezenkívül gyárilag fojtatlan a motor, tehát ez nem nagy cucc, de most jobban is pörög. Szóval most a fojtás nélkül fel lehet lőni 100 fölé, csak nem gyilkolom addig, de ha 95-nél még húz, akkor az sejtet valamit... És még ott a 6-os. Én megelégednék, ha tudná ezt a 80-as utazót, mivel még pont jó fordulaton van a moci (6.000-9.500-ig húz) és elvileg kellemesnek kéne lennie.


Most rakni fogok bele magas fordulatra készített 2T olajat, de nemtudom mit kéne barkácsolni.


Jah, nem is mondtam, 80-al, ha megyek kb 5km-en belül a hőfokmutató a Hihg-hez közeledik, és elsőre véletlen odáig jutottam, hogy eltűnt a motorból az erő... Esetleg a rossz bejáratás miatt lehet ez?


Ha rossz lenne a tömítés, akkor az városban is felforralná nem?

Még megnézem, hogy van-e benne elég hűtővíz, mert új a probléma nem foglalkoztam vele... de majd fogok.


Hogy ne legyen panasz:

Honda NSR 50 1989-es példányról van szó.

95-ös benyával megy.

Full gyári, csak a légszűrőből azt a cuccot kaptam ki. (Azelőtt is ilyen volt. Csak most jobban gyorsul.)


2012. aug. 31. 23:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Mindenképp szét kell húzni, úgy lehet rendesen kipucolni. Nem ajánlanám hogy megnyomasd 8barral úgy hogy össze van rakva, ha valahol gyengébb egy tömítés el fog durranni, meg nem is jön ki belőle az összes szmötyi.


Nem egy nagy cucc, "kencézni" nem kell, elég ha tömítést cserélsz. Gondolom azért nem akarod piszkálni mert nincs gyakorlatod, nem egy nagy cucc, az a lényeg hogy ugyanúgy rakj vissza mindent. Lehet csalni is, lefényképezni mi hogy volt, és az alapján összerakni, ha nem kavarod el az alkatrészeket nem lesz gond. Nem egy nagy történet. :)


Esetleg ha Fejérben laksz és ráérsz ma lejöhetsz hozzám, és segítek. ;)

2012. szept. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszi a felajánlást, de az kicsit odébb van (Én Dunaharasztin lakom...), nagyon kedves vagy!:) Szerintem meg fogom oldani, csak vízhűtéses motort még soha nem láttam, csak aztmondták, hogy ez a tuti...:) Babettát már kaptam szét, tehát van némi gyakorlatom, csak ezen a tömítésen paráztam be, meghogy máris szét kell szedni...Köszi mindenkinek mégegyszer! :)
2012. szept. 1. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!