Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vízhűtéses motor hűtését...

Vízhűtéses motor hűtését lehet 'tuningolni'?

Figyelt kérdés

Szóval az a problémám, hogy amikor tartósan mennék 80-al, akkor túlmelegszik a motor, pedig 'csak' 7.000 RPM-en megy, ami azt illeti, utazni csak 5.000 felett tudok. Ugye a 7.000 RPM az 5-be van, és akkor kb 80-al megyek. De, ha visszateszem 4-be, akkor 7.000-8.000 körül vagyok már megint, csak 70-el, és az kellemes neki. (Ilyenkor állandó hőmérsékletű, és a mutató még kb az üzemmeleg állapot körül van.) És a hangja se rossz, tök kellemes érzésre a mocinak. Tegnap kiszedtem egy fojtást (azaz, hogy a légszűrőn volt egy szűkítő, már nincs). Ezenkívül gyárilag fojtatlan a motor, tehát ez nem nagy cucc, de most jobban is pörög. Szóval most a fojtás nélkül fel lehet lőni 100 fölé, csak nem gyilkolom addig, de ha 95-nél még húz, akkor az sejtet valamit... És még ott a 6-os. Én megelégednék, ha tudná ezt a 80-as utazót, mivel még pont jó fordulaton van a moci (6.000-9.500-ig húz) és elvileg kellemesnek kéne lennie.


Most rakni fogok bele magas fordulatra készített 2T olajat, de nemtudom mit kéne barkácsolni.


Jah, nem is mondtam, 80-al, ha megyek kb 5km-en belül a hőfokmutató a Hihg-hez közeledik, és elsőre véletlen odáig jutottam, hogy eltűnt a motorból az erő... Esetleg a rossz bejáratás miatt lehet ez?


Ha rossz lenne a tömítés, akkor az városban is felforralná nem?

Még megnézem, hogy van-e benne elég hűtővíz, mert új a probléma nem foglalkoztam vele... de majd fogok.


Hogy ne legyen panasz:

Honda NSR 50 1989-es példányról van szó.

95-ös benyával megy.

Full gyári, csak a légszűrőből azt a cuccot kaptam ki. (Azelőtt is ilyen volt. Csak most jobban gyorsul.)


2012. aug. 31. 23:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem meg tele van szmötyivel a rendszer, esetleg vízkővel, esetleg haldoklik a vízpumpa, ezekre nézz rá.
2012. aug. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Oké. (Ilyen alap dolgok jöhetnek, semmit se tudok a vízhűtésről, még bele se néztem, holnap fogok.)

Egyébként nem tudom számíat-e, de a hűtőradiátorban kavicsok voltak. (Sárvédő nélkül használta az egyik előző tulaj.) Amiket kiszedegettem, plussz kifújtam belőle a kis szemcséket kompresszorral, de így is sok helyen hajlottak a lamellák. És a hűtőradiátor feketére van festve, elvileg gyárilag is ilyen volt, de ha nem, akkor lehet, hogy ez a baj? (Amiket írtál meg lecsekkolom.)

2012. aug. 31. 23:47
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha sokat kapott vidd el klímáshoz, két sörért kifésüli (van lamellafésűje hozzá). Vízszintet néztél?
2012. aug. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jah, volt benne víz, de a nagyon akarok bele menne egy olyan 0,25-0,5 deci. (Most este néztem, nem láttam rajta jelzést, szal lehet, hogy pont low és high között van.)
2012. aug. 31. 23:52
 5/12 anonim ***** válasza:

Akkor szét kell húzni, kipucolni a szmötyit belőle, összerakni, feltölteni, légteleníteni, ha utána is csinálja akkor lehet továbbmenni.


Egyébként ennél többet bírnak ezek a gépek, megnyugtatásképpen. :D

2012. aug. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez a megnyugtatás jól jön, mert amikor az ember vesz egy ilyet (ráadásul kölök létemre zsebpénzből, amit évek óta fűnyírással, és születésnapokról félretéve gyűjtöttem) és egy lepukkant Simson megy mögöttem elgondolkozom, hogy ezért csináltam? Ahelyett a szimó helyett...:D (Nem mintha bajom lenne velük, szeretem a szimókat, csak ők nem szeretnek engem:D) Na szóval akkor hajrá szétkapni a rendszert!:) Amikor összerakom kb mire kell figyelni? Szerzek tömítésszettet, de gondolom itt kell valamit kencézni is nem? Jah, és az eddigi válaszokat köszi! Ment a Hulk-kezecske:D
2012. szept. 1. 00:01
 7/12 anonim ***** válasza:

A rendszert érdemes nagynyomáson átmostni, 89' óta tuti van benne 2 marák dzsuva (pláne, ha pl. csapvízzel használták).

Vízpumpát is ellenőrizd, lehet a halálán van és nem tol eleget.


Legvégső esetben ha minden rendben van és még mindig melegszik akkor fel lehet szerelni plusz hűtőventit a hőcserélőre (van rajta egyáltalán vagy kényszerléghűtéses?)

2012. szept. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nincs rajta venti. (Nagynnyomású mosásnak mi felel meg? Itthon van kompresszor, amivel lehet nyomni vizet elég nagy nyomáson, a kompresszor 8 bart tud. Az megteszi? Mert ezt jobban pártolom, minthogy szétszedjem... Max télen kapnám akkor szét.)
2012. szept. 1. 08:33
 9/12 anonim ***** válasza:
Az megteszi elsőnek.
2012. szept. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tegyél bele jégkockákat.

Vagy öntsd le a hűtőt hideg vízzel :D

2012. szept. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!