Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy bírnám kikalapálni az...

Hogy bírnám kikalapálni az autónak az a rész ami behorpadt?

Figyelt kérdés

Arra célzok hogy házilag hogy bírnám kikalapálni hogy a festék ne jöjjön le.

Vagy van valami más üzletetek van?Szervizbe nem szeretném vinni mert nincs pénzem.


2012. aug. 30. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Kommentek között van egy megszívlelendő, miszerint le kell sz@rni.

2012. aug. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szedd szét addig a kocsi alkatrészeit míg mind a 2 oldala látszódjon a horpadásnak, kívülre raksz egy kis fadarabot ( rátartasz ) a másik oldalról valami kis gumikalapáccsal kiütögeted, persze nem lesz az eredeti mert meg fog látszani egy kis hullámzás de jobb mint ha teljesen be lenne horpadva :) de azt is ki lehet szépíteni egy kis odafigyeléssel...
2012. aug. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Úgy hogy szép legyen sehogy, a lakatolás külön művészet. Én szerelő vagyok, tudok lakatolni is, de egyrészt ami nekem 20perc az a kollégának 5, másrészt meg nem tudok olyan szépen dolgozni.


Ha meg nem számít hogy randa lesz kapd le a karosszériaelemet és adj neki gumikalapáccsal.

2012. aug. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is évek óta több horzsolás, horpadás van a kocsimon. Volt egy kisebb ütközésem is, annak a nyomai is láthatók oldalt. Én nem foglalkoztam vele.
2012. aug. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az erre szakosodott emberkék 5000/horpadás áron el sem hinnéd, hogy milyen horpadásokat el tudnak tüntetni. Nagyon megéri.


Nemrégiben 15-ért tökéletesre megcsinált egy olyan ajtót, amit 20-30-ért le kellett volna festeni, és utána a festése nem lett volna gyári.

2012. aug. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne kezd el ütni, a végén még az oldalüveged/szélvédőd is bereped, ha közel van. Házilag szerszámok és tudás/tapasztalat hiányában lehetetlen szépen megcsinálni. Olyannyira ezt gondolom, hogy még egy teljes autófényezést is hamarább bevállalnék magamnak természetesen spray flakonokkal.
2012. aug. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegy milyen a horpadás, pl. ha nincs benne éles törés és nem nyúlt az anyag sokat, akkor lehet kézzel vissza tudod nyomni, akkor a festés is jó eséllyel megmarad.


De ha elképzelésed sincs hogyan lehetne, akkor bízd profira - aki előtudja venni a szerszámos szekrényből a tapadófejet meg a húzókalapácsot (vagy egyéb céleszközt) és azzal kiszedi a kisebbeket, a nagyobbakat meg finoman kikalapálja, aztán lehet újrafesteni, mert ott úgyis vége a festésnek.

2012. aug. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!