Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv Egy motort hogy kell...

Üdv Egy motort hogy kell bedönteni? (Most tanulgatok motorozni egy 50köbcentis motorral)

Figyelt kérdés
(Most tanulgatok motorozni egy 50köbcentis motorral)Leírom ahogy én gondolom: A kanyar elött (ha nagyon éles 1-esbe, ha nem olyan éles a kanyar akkor 2-esbe) berakom, elengedem a gázt, kuplung behúz, és amikor már kinnt vagyok a kanyarból akkor lassan ki a kuplung és gázt neki? ha nemjól irtam le kérlek javitsátok ki! köszönöm! 14/f
2012. aug. 30. 10:25
1 2
 11/11 TOMAtm ***** válasza:

hát ez érdekes,de van benne ráció amiket írtok.én is ösztönből csinálom a bedöntést,sokat kell gyakorolni aztán kész.mondjuk én nem váltogatok semerre sem,de lehet hogy azzal amivel te mész azzal kell.igazából egy dolog biztos,ha beparázol kanyarban véged,ha nem azt csinálja a moci amit szeretnél akkor is inkább gázt adj mint fékezz vagy engedd el a gázt.de azért csak óvatosan!

2szer borultam én is még az első motorommal kanyarban:

1: nagy sebességről lassítottam és valahogy úgy tűnt hogy nem lesz gond,lelassultam -de nem eléggé,beparáztam mert a nyomvájt út dobott a motor seggén egyet,behúztam a féket,a motor kiegyenesedett aztán átmentem a szemközti sávba aztán meg a szántásba.mázli h nem jött semmi.olyan 70el borultam,full-protektoros ruhába,de ígyis 1 hónapig sántítottam a bokámra.

2: földet hordott valami redvás mezőgép az útra,az autók széttiporták finom porrá,a nap megszárította,és az első kerék kicsúszott mikor kilőttem volna a bekötőútról.

2 1/2 :tanulómotoron nagyon vizes úton rámentem a nyomvájat szélére kanyarodásnál,10km/h val -a gumin nem volt fél mm profilmélység.

ezeket csak azért írtam h hátha tanulsz belőle.az esésekkel nem sokan dicsekszenek,így aztán marad a saját hibából tanulás(vagy nem hibázás)

2012. aug. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!