Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Felújítsam a III-as Golfomat...

Felújítsam a III-as Golfomat első tulajként, vagy cseréljem le egy másik használt autóra, ha MEGBÍZHATÓ autóra vágyom? (a Golfom részletei lenn)

Figyelt kérdés

- 18 év alatt egyszer hagyott cserben! (5 éve a termosztát túlhűtötte a vizet, de cserélve lett, azóta minden oké)

- 175 000 km-t futott (1.4 benzines, 1994-es évjárat 5 ajtós CL)

- első tulaj vagyok, garázsban tartott

- alja rozsdásodik, jelenleg nem használom, mert spórolok

- üzleti ügyek miatt évente néha 1500 km-t kell vele megtennem egyhuzamban a jövőben - nem akarom, h kint lerobbanjak vele

- 400 000 -ért (megbízható ismerős autószerelő és karosszériás ismerősöktől) csilli-villi kívül-belül felújítást kapna VAGY: ugyanennyiért vegyek egy használtat???

MELYIK A MEGBÍZHATÓBB MEGOLDÁS, HA nem akarok külföldön lerobbanni és vesztegelni?? Szerintetek? Mindenkinek köszi!



2012. aug. 29. 15:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp nem adnám el, tuti , hogy rendberakatnám! De a 400ezres felújítás eléggé túlzásnak tűnik. Mit csinálnak annyiért? Én azt csinálnám meg, hogy tuti jók legyenek a fékek, futómű, motornak meg folyadékok és szűrők cseréje.
2012. aug. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

ebben benne van a köv:

- teljes fényezés és alul a karosszéria rozsdásodások lemarása, alapozással!! (hasonló színe lesz)

- teljes alvázkarosszéria mélyfelújítás + védelem

- első két motorvédőlemez (valahol elhagytam:)

- motorolaj csere, fékolaj csere

- új akksi

- teljes új nyári + téligumiabroncszett teljesen új

- fékbetétek teljes cseréje

- műszaki vizsga

ez lenne összesen kb. 380 000 ezer

Szóval akkor a mesteremberek sokat kérnek?

(lehet keresek olcsóbbat, de azokban meg nem biztos, hogy megbízom)

Köszi mindenkinek az eddigieket.

Még gondolkodom.

Az autót még MINIMUM 10 évig használnám szívem szerint 20 évig is. (nem vagyok ki haénnem divatember, igazából magasról nem érdekel, ki mit gondol, milyen autóban ülök, ezt is azért választottam, mert anno ez akkor a legmegbízhatóbb alsó-középkategóriás autó volt)

Szóval akkor sok?

Gondolkodom...

gondolkodom...

2012. aug. 29. 17:01
 13/15 anonim ***** válasza:
72%
Jolinárral értek egyet a legkevésbé. Soha az életben nem adnék el egy 3-as Golfot, amit anno újonnan vettem, hogy vegyek egy fos, használt suzukit, ami 80-90-es tempónál már esik szét, full szar belül meg mindenütt, 0 vezetési élmény, kicsi és még könnyen is törik. Továbbra is azt gondolom a felújításra érdemesebb költeni azt a pénzt. 0 km-esen vette, eddig csak egyszer hagyta cserben, több gond nem volt vele soha, nem szabad eladni és venni valami zsákbamacskát. Akkor fontolgatnám másik autó vételét, ha minimum 1 millióm lenne. Azért már lehet kapni 4-es Golfot, Mazdákat, Toyotákat, de még BMW-ket, Audikat, Merciket is. De most 400, bocsi 380 ezerért úgyse lehet olyan autót kapni, amire megéri lecserélni egy anno újonnan vett 3-as Golfot..
2012. aug. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
44%
Én vezettem mindkettőt, elég sokat, Suzukit is, Golfot is, a Suzukit sokkal inkább autónak tartom, de ez csak az én véleményem. Ennek ellenére nekem sem kéne, 5-10 éves kocsikhoz szokva a tököm kivolt a Suzukival 1000 km után, utána napokig fájt a derekam az üléstől, meg a vállam a kormánytól.
2012. aug. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A 400 ezres autó se lenne job.


Az átiratás és a járulékos költségek is kitesznek vagy 100-at amit már a felújításra költhetnél!

2012. aug. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!