Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Felújítsam a III-as Golfomat...

Felújítsam a III-as Golfomat első tulajként, vagy cseréljem le egy másik használt autóra, ha MEGBÍZHATÓ autóra vágyom? (a Golfom részletei lenn)

Figyelt kérdés

- 18 év alatt egyszer hagyott cserben! (5 éve a termosztát túlhűtötte a vizet, de cserélve lett, azóta minden oké)

- 175 000 km-t futott (1.4 benzines, 1994-es évjárat 5 ajtós CL)

- első tulaj vagyok, garázsban tartott

- alja rozsdásodik, jelenleg nem használom, mert spórolok

- üzleti ügyek miatt évente néha 1500 km-t kell vele megtennem egyhuzamban a jövőben - nem akarom, h kint lerobbanjak vele

- 400 000 -ért (megbízható ismerős autószerelő és karosszériás ismerősöktől) csilli-villi kívül-belül felújítást kapna VAGY: ugyanennyiért vegyek egy használtat???

MELYIK A MEGBÍZHATÓBB MEGOLDÁS, HA nem akarok külföldön lerobbanni és vesztegelni?? Szerintetek? Mindenkinek köszi!



2012. aug. 29. 15:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha csak 400 ezred van, akkor azt inkább költsd a felújítására. Ennyiért normális, megbízható autót úgyse kapsz, ami sokkal jobb lenne, mint a 3-as Golfod. Csak valami vackot.
2012. aug. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%
Add el a fenébe, 400-at az egész autó nem ér. 200-250-ért ugyanilyen frissen behozott hármas Golfot vehetsz, már magyar papírokkal...
2012. aug. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Jolinar,

és az az autó, amit ennyiért vennék 500 000 ft (mert kb. 100 000 kapnék ezért a Golfért kb.) szóval az az autó mennyire lesz MEGBÍZHATÓ 1000-2000 kilométeren évente többször?

Százalékban kérdezem.

2012. aug. 29. 15:49
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
Egy Suzuki 100%-ban, ráadásul legalább 5 évvel fiatalabb autót kapsz ennyiért, talán már klímást is. És a tévhitekkel ellentétben semmivel nem veszélyesebb a többi korabeli autónál - ahol egy Suzukiban meghalnál, ott meghalnál a 3-as Golfban is.
2012. aug. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban ennyi km van benne, akkor tartsd meg. Véletlenül se kell arra 400-at költeni! 100-200-ból meg lehet javítani a rozsdásodást, kijavítgatni a festést. Felesleges az egészet festeni.

Úgy gondolom, hogy 200-ból kellő felújítást kaphat, ha tényleg ennyi benne a km és nincs vészesen elhanyagolva.

Annak semmi értelme, hogy veszel 500-ért egy másikat, ami lehet, hogy még rosszabb lesz.

2012. aug. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

uhh lehet félreérthető voltam

MEGBÍZHATÓ = NEM ROMLIK EL AZ ÚTON pikk-pakk

(nem a saját testi épségem biztonságát értem ezalatt)

2012. aug. 29. 15:58
 7/15 anonim ***** válasza:
Tudom, úgy értettem én is, csak azért említettem meg a biztonságot, mert sokaknak ez a legnagyobb szálka a szemükben a Suzukival szemben.
2012. aug. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
500ezerért nem hioszem hogy jobb autót kapnál, mint ha felújítanád a jelenlegi golfodat. Esetleg Egy Suzuki, bár azzal az a tapasztalatom hogy a 90 környéki tempót már nem szereti, külföldön meg gondolom jóval gyorsabban is mennél, vagy egy F Astrát is vehetnél. !00ezerért márt egy gyönyörű állapotút biztosan lehet kapni és a maradék 100ból még olajcseréket meg hasonló dolgokat megcsinálatsz és biztos hogy jó ideig nem lesz baj vele. Az a baj, hogy ha a golfr költöd azt a sok pénzt, akkor azt soha nem látod viszont. Később biztosan nem tudod majd eladni 500ezerért.
2012. aug. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,

igen köszi, ezzel tisztában vagyok, hogy nem fogom visszakapni, hiszen az autó nem befektetés

Számomra autó nem befektetés, hanem eszköz.

Ezt is 0 km-esen vettem anno, és ami még hozzá(m) tartozik a tényekhez: egyszerűen nem bízom a használt autókban.

Ki tudja mifélék kifélék?

Ha autó, akkor csakis vadiúj.

Akkor inkább járok sok-sok évig tömegközlekedéssel és repkedek, minthogy ráfizessek egy használtautóval.

Vennék én használtautót, ha lenne bizalmam.

De az nincs.

Ezért raktam ki a kérdést igazából.

Köszi mindenkinek az eddigieket, meg fogom fontolni.

Kíváncsi vagyok még más(ok) vélemények(i)re is.

2012. aug. 29. 16:22
 10/15 anonim ***** válasza:
26%
Ha nem akarsz használt autót venni akkor minek írál ki kérdést? Vagy alán azt hitted, hogy 500ezerért új autó fogsz kapni? Ha akarod akkor rá is költhetetd a pénzt a golfodra. Ez igazából a te döntésed kel hogy legyen, mi nem ismerjük a te autódat, nekünk az is csak egy használt autó ami ráadásul nem is túl jó.
2012. aug. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!