Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonba hogyan kell tankolni...

Simsonba hogyan kell tankolni brnzinkúton?

Figyelt kérdés
Hogy adjátok hozzá az olajat a benzinhez a töltőállomáson? Először bele a benzin aztán az olaj? De akkor nincs abbol gond ,hogy nem keveredik el rendesen?

2012. aug. 26. 11:36
 1/8 eNerdzsy ***** válasza:
Először olaj, utána benzin.
2012. aug. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha az olajat öntöd bele először, akkor utána a beáramló benzin majd felkavarja és elvegyül. De akkor sincs nagy probléma, ha előbb a benzint tankolod bele és csak utána az olajat, de ha teljesen üres a tank, akkor ne így csináld, mert lassabban keveredik el az olaj és az elején csak tiszta benzinnel fog menni, ami nem tesz jót a motornak.
2012. aug. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Okés ,köszi! Mindenkinek ment a zöld..
2012. aug. 26. 11:46
 4/8 anonim ***** válasza:
De ha 100 biztosra akarsz menni, akkor tankolás után összerázod a tankot.
2012. aug. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ismerősöm úgy csinálja, hogy fele az olajnak, aztán benzin, és a másik fele az olajnak. És picit megrázza, hogy összekeveredjen. De az elején kell olaj tuti, mert ha ráöntöd, akkor lehet, hogy tiszta benyát kap, ha egyből elindulsz, és az nem szerencsés
2012. aug. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam hogy 20literes kannába vittem haza benzint, bekevertem és mindig öntöttem a tankba ha kellett.
2012. aug. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"De az elején kell olaj tuti, mert ha ráöntöd, akkor lehet, hogy tiszta benyát kap, ha egyből elindulsz"


Hacsak nem ürült ki a rendszer és tolva ért a kútra a haver, akkor a karburátorban és a csőben még van keverék benzin ami nem engedi lefolyni az éppen tankolt anyagot!

Ha meg üres a rendszer és akkor kap 1 dl olajat ami lefolyik a karbiba, akkor az rendes dugulást tud okozni!


A mai divat szerint 2T-nek nevezett olajjoknak pont az a nevezetessége, hogy jól és azonnal keverednek a benzinnel. Ezért aztán tökmindegy, hogy az olaj vagy a benzin kerül előbb a tankba, már-már rázni sem kell (bár nem árt), de a motor keltette rezgés is simán elkeveri az olajat a benzinben!

2012. aug. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat, akkor először olaj aztán benzin és azért biztonság kedvéért megrázom a tankot.
2012. aug. 27. 07:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!