Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek melyik benzinkúton...

Szerintetek melyik benzinkúton a legérdemesebb tankolni?

Figyelt kérdés
Halottam ilyenről hogy shell tesz valami adalékot az üzemanyagba aki ott tankol az észrevett valamit hogy jobb-e az autó ?vagy esetleg omw, oil,lukoil ??
2012. máj. 10. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag ugyanaz az összes, csak minimálisba tér el egymástól. Csak arra figyelj hogy ilyen noname magán kutakon ne tankolj, mert avval csúnyán meg lehet szívni.
2012. máj. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Shell , OMV , Lukoil , Mol ezek közül simán rakhatsz bármelyikben , mert már nem szokásuk vizezni annyira mint eddig ugyebár..

De az előttem szóló is mondta, hogy névtelen kutakon ne tegyél , mert nincsenek rendesen leszűrve ill. vizezik.

2012. máj. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

hát nem tudom, de egy saját tapasztalat.

az autóba két!! éve nem volt magyar benzin, csak szlovén és horvát, múltkor a családból tettek szerencsétlen autóba shell fuel save-t..

másnapi indításra az autó nehezen indult, nem volt megfelő a járása hidegindításnál(25 fokban, és mi lenne télen, bele se merek gondolni) az autó nem úgy reagált a gázra, nehezebben gyorsult, igaz ugyan úgy el tudtam menni vele 120-ig, a megszokott uton(falu vége), rá lett téve benn MÁRKASZERVÍZBEN diagnosztikára, nem mutatott semmi különöset...

most úgy vagyunk vele hogy amíg szinte csont száraz nem lesz a tank nem lesz bele tankolva, minél elöbb fogyjon ki...

amúgy a mai MAGYAR benzinek e95-külföldön e92

magyar e98-külföldi e95, szóval többet magyar benzint sosem, mégha drágább is lesz a szomszédoknál...

2012. máj. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tény és való, hogy az itteni benzin nem a legjobb.

Pl. Romániában , Ausztriában nagyon jó benzin van.

2012. máj. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én a robogómba mindig MOL-nál tankolok. Próbáltam OMW-t, nagy változás nem volt, annyi, hogy hidegindítás után baromi magas volt az alapjárata. Shell-nél is tankoltam, ott már nagyobb problémák voltak. Nagyobb gázadásnál lefulladt. A MOL eddig ami a legjobban bevált, rájuk esküszök. :)
2012. máj. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%
Újabb anekdota arról, hogy a magyar benzin nem képes az autó meghajtására, csak a külföldi. Mert külföldön minden jobb, külföldön kolbászból van a kerítés. Szánalom...
2012. máj. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A magyar benzin sem magyar benzin mert külföldről importálják csak éppen tesznek róla hogy magyar minőségű legyen...Tehát szar
2012. máj. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

"Újabb anekdota arról, hogy a magyar benzin nem képes az autó meghajtására, csak a külföldi. Mert külföldön minden jobb, külföldön kolbászból van a kerítés. Szánalom..."


ja csak az nem mindegy, hogyha én beleteszem a gépbe a benzint, akkor az a gép mennyi idő alatt mennyit kop, mennyi lesz az olajfogyasztás, meg csak úgy jót tesz-e a motornak.

a benzin anyag különbségét nem számítva, én ezek után is ki fogok menni, mert ha ugyan olyan is a benzin, a magyarok tesznek bele minden sz@rt, amitől szerintük mégjobb lesz, persze ez nem így van.

és tudom, külföldön sincs kolbászból a kerítés(mert a legtöbb háznál nincs is), mert nincsenek olyanok mint szeretett hazámban hogy védeni kelljen mindent.

és az a szánalom hogyha az ember leírja a tapasztalatait, leugatják, mert esetleg az annak az embernek nem tetszik.

legutolsó sorban meg ha nehagyisten felmondaná a kocsid a szolgálatot(amit senkinek sem kivánok) és azt mondják azért volt, mert nem megfelelő volt bele a lötty, akkor gondolj rám kérlek.

2012. máj. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha bármi igazság lenne ebben a magyar benzin históriában, akkor nem működnének az autók nálunk, és nem mennének százezer km-eket probléma nélkül.
2012. máj. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ha bármi igazság lenne ebben a magyar benzin históriában, akkor nem működnének az autók nálunk, és nem mennének százezer km-eket probléma nélkül."


Csak az nem mindegy kedves barátom, hogy milyen autóba teszed bele. Magyarországon az autók átlagéletkora nem a legfiatalabb, nézzük pl. a dízeles gépeket.

15 éves szívódízelbe szinte ganajlét is önthetsz, elmegy vele, max jobban 'kokszol', most te ugyan azt a minőséget tedd bele egy modern PDTDI-be, ja, hogy az már nem olyan jó mi??

benzin terén: kicsit vizezett(mert ugye az összesbe van, csak az nem mindegy mennyi), bármilyen benzin, ladába tökéletes, a swift, f astra, és ilyen gépek elmennek vele, de nézz meg egy komoly injektoros, elektromosan vezérelt autót, lehet hogy első indítás után letilt.

És tudom miről beszélek, mert már láttam falusi, kisvárosi magánkutnál BMW-t tankolni, akit letiltott a gép, és szakszervíz vitte el az autót. Én benne vagyok úgymond a témában, az autókhoz is értek olyan szinten, hogy tudom mit beszélek. Itthoni másik autóba bele merem tenni a legrosszabb benzint is, mert tudom hogy karbi pucolásnál több gond nem nagyon érhet, csak azzal az autóval én a hegyre közlekedek 5 km-re, nem pedig mindennap használom

2012. máj. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!