Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen korhatár változások...

Milyen korhatár változások lesznek 2013-ban jogosítvány téren?

Figyelt kérdés
Sajnos úgy össze vagyunk zavarodva,mindenki mást mond.Valaki azt mondja a nagymotor 24 lesz,a kismotor 16,valaki azt mondja 17.Sajnos ezek a változások (már ha igazak) engem,és a testvéremet is érinti.Valaki tudna nekem pontos választ adni a kérdésemre?

2012. aug. 25. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Én úgy tudom, hogy a nagymotor 24 lesz, kismotor 16, de itt részletesen leírják:

[link]

2012. aug. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kovpet ***** válasza:

Igen, ugyanakkor múltkor valaki belinkelte a Közlöny vonatkozó részét:


[link]

(325. oldal)


Azért ez erősebb, mint egy újságcikk. De jó lenne, ha valami hozzáértő is megmondaná, hogy hogy van ez :)

2012. aug. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%

Tudom én nem lehetek hiteles, hiszen nem a Blikket vagy a kisalfld.hu-t linkelgetem be, hanem a jogszabályból idézek, de ez van, lehet nyomkodni a piros kezeket!

:D


Járművezetésre jogosító okmányok kiadásának életkori és jártassági feltételei

a 2006/126/EK irányelvnek megfelelően 2013. január 19-től



I. Életkori feltételek


1. 14. életév az „M” kategóriába tartozó jármű vezetésére.


2. 16. életév az „AM” kategóriába tartozó jármű vezetésére


3. 16. életév a „T” és a „K” kategóriába tartozó jármű vezetésére.


4. 16. életév az „A1” és „B1” alkategóriába tartozó gépjármű vezetésére


5. 17. életév a „B” kategóriába tartozó gépjármű vezetésére.


6. 18. életév az „A2”, az „A” korlátozott, a „C1” és „BE” alkategóriába tartozó gépjármű vezetésére.


7. 20. életév


7.1. a „V” kategóriában és a „TR” kategóriában a jármű vezetésére,


7.2. az „A” kategóriába tartozó motorkerékpár vezetésére legalább kétéves „A2” kategóriás motorkerékpár vezetési gyakorlat esetében. A 21. életév betöltéséig az „A” kategóriás vezetői engedéllyel csak olyan motoros tricikli vezethető, melynek teljesítménye a 15 kW-ot nem haladja meg.


8. 21. életév a „C”, a „C+E”, a „D1” és a „D1+E” kategóriába (al-, kombinált kategóriába) tartozó gépjármű vezetésére.


9. 21. életév az „A” kategóriába tartozó, teljesítmény korlátozás nélküli motorkerékpár vezetésére.


10. 24. életév


10.1. a „D” és a „D+E” kategóriába tartozó jármű vezetésére,


10.2. az „A” kategóriába tartozó motorkerékpár vezetésére, előzetes motorkerékpár vezetési gyakorlat hiányában.


Ha nem vagy lusta utána olvasni, akkor itt az egész:

[link]

2012. aug. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mekkora egy sunyi tapló ez a Göbölös nevű alak! Kedvem lenne januárban megkeresni és jól fenékbe billenteni, mert szivatja a kissrácokat, csak hogy még az idén tömjék meg a zsebét ijedtükben!

:(

2012. aug. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én megkérdeztem 3 autósiskolát hogy hogy van ez és 2-ből 1 azt mondta hogy kismotorra nem változik semmi
2012. aug. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na az az egy legalább nem sunyiskodott!

Vagy csak végre elolvasták a jogszabályt, és nem a buta újságírók szenzációhajhász cikkei után mennek!

2012. aug. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szabó Zsolt20 válasza:

[link]


A rendelet 7. melléklete érint téged és a testvéredet!

2013. jan. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!