Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hideg vagy meleg motorról...

Hideg vagy meleg motorról érdemesebb lecserélni az olajat?

Figyelt kérdés
2012. aug. 23. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
egyértelmű:melegen érdemes cserélni
2012. aug. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Melegen, mert akkor az olaj hígabb sokkal és könnyebben kifolyik.
2012. aug. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Üzemmeleg motor, leeresztő csavar ki, szűrő le, 15-20 perc várakozás ,hogy jól kitudjon folyni az olaj ,olajleeresztő csavar vissza (Ha van réz tömítés a leeresztőcsavarnál azt nem árt lecserélni,mert lehet szivárogni fog) új olaj szűrő vissza, olaj betölt szintet ellenőriz , és beindítás után is ellenőrizd mert a szűrő még vesz fel olajat.
2012. aug. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%

Én meg aszondom hogy nem kell annak üzemmelegnek lenni, beindítod, 5percig járatod, olaj le (max 5perc alatt lefolyik, utána nem jön belőle semmi, 15-20percet minek várni, nem fog több kijönni, esetleg ha nagyon precíz akarsz lenni kicsit meghintáztatod a gépet), szűrő le, leeresztő csavar vissza (réztömítést évek óta nem láttam), új szűrő fel (vigyázol hogy ne rottyantsd meg), olaj be, (gyári előírt mennyiség), szint ellenőriz, ha minden oké akkor betöltőkupak vissza és kész.


Maximum fél óra, nekem általában 15percig tart.


Az olaj és a szűrő minőségére viszont figyelj oda, ne a legolcsóbb teszkósat vedd mert sz*r. Ja, és ha itt tartunk akkor légszűrőt is illik legalább minden másodiknál cserélni.

2012. aug. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
És megint ittvan a lepontozó bosszúálló, aki jobban ért a szakmámhoz mint én, valami indok esetleg? :D
2012. aug. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk az még kimaradt , hogy új szűrő gumitömitését érdemes megolajozni, esetleg a szűrőt fel is tölteni új olajjal.
2012. aug. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!