Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet a robogók élettar...

Hogyan lehet a robogók élettartamát növelni?

Figyelt kérdés
Tehát milyen karbantartásokat ajánlatos elvégezni rajta, hogy sokáig jó állapotban maradjanak.
2009. júl. 22. 21:06
 1/3 anonim ***** válasza:
A gyár által előírt kötelező szervizeket: kötőelemek átvizsgálása, olajcsere, variátor átvizsgálása, stb.
2009. júl. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindig megvárod míg eléri az üzemi hőmérsékletet és csak útánna motorozol vele ( 4 üteműnél ez hosszabb idő fölég télen ).Ha 2 ütemü drága olajat raksz bele lehetőleg szintetikus márkás sport olajat ( castrol,agip,motul) és társait.Ha 4 ütemű rendszeresen kb 2-3 ezer km enként cseréled az olajat csak minőségire.Ha bármilyen hibája van a motornak csak gyári alkatrészeket használsz .A házi javítás és szigszalagos módszereknek sokszor a rövid élettartam a következménye szóval szerelő vagy márkaszerviz.Ha és keeway meg gagyi társaira még ha vigyázol akkor is szét megy.Egy japán vagy olasz gépet ha karbantartasz sok sok éven át gurulni fog.
2009. júl. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos nem nagy élettartamúak. A motor élettartamának nem használ a nagy fordulatszám. Ezek pedig (az automata seb.váltó miatt) csak úgy mennek, ha halálra gyilkolja az ember. Régebben volt egy robogóm, amit felújítottam. Egyszerűen nem lehetett bejáratni, mert a magas fordulatszám miatt minden egyes utamon megszorult a dugattyú. Egyszerűen nem lehet kímélni, és kész. A 15-20ezres futás után KUKA! Addig is, az előttem szólóhoz csatlakozva: Jó alkatrészek, odafigyelés, karbantartás!
2009. júl. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!