Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell úgy váltani...

Hogyan kell úgy váltani magasabb fordulaton, hogy ne rántson az autó?

Figyelt kérdés
(tanulóvezető vagyok) amikor 3ezer fölött váltok mindig ránt egy kicsit az autó és ezt szeretném kiküszöbölni............
2012. aug. 13. 22:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én már nem tudom, mennyi a kötelező, rég tanultam, hasraütés volt 40-50:)

Kell figyelni a fordulatot, mert számít a vezetéstechnika is. Persze egy tapasztalt sofőr már tudja anélkül is, mikor kell váltani, de egy tanuló még nem.

2012. aug. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

azért azt tisztázzuk, h dízel v. benzin. az én oktatóm idegbajt is kapott volna ha a dízel kocsiját kihúzatom 3000ig. folyton mondta, h 40nél már 4esben menjek :) a kis spórolós :)

benzinesnél tovább is nyomhatod neki. amúgy igen, nem szabad leugrani a kuplungról, azt nem szereti a kicsike :)

2012. aug. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

kérdezőnek: nem arra gondoltam, hgoiy te félsz az automata váltós kocsitól, hanem arra, hogy itt az öreg kontinensen "csak a kéziváltó a jó!" "az automata az könnyen meghibásodik!" "meg bonyolult a javítása és drága is!"

érdekes, amerikában meg köpködnek a kéziváltósra.


szóval a mentalitásbeli problémát ekézem, hogy egyszerűbb lenne mindenkinek az automata váltóval. neked tanulni, a három év után is mazsoláknak meg vezetni.


nekem pl az van, városban, meg amúgy mindenhol a legkényelmesebb. elvégre a 21. században élünk, jó hogy nem már kurblival kelljen beindítani az autót.

2012. aug. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Az a lényeg (már irta valaki h láttam) hogy ha magasabb fordulaton váltasz lassabban kell e kuplungot engedni és nyomni kellene neki egy kis gázt nem sokat csak érzéssel. A gázt nem kellene nyomni végig miközben be van nyomva a tengelykapcsoló hanem ahogy engeded és a fogáspont előtt nyomni finoman fokozatosan a gázt!

Most ilyenkor a csusztatás azért nem kell túlzásba vinni mert az a kuplung élettartalmának csökkenéséhez vezet.

Azért rángat ilyenkor egyébként mert a motor ilyenkor visszaesik alapjáratra és ha gáz nélkül és kis megtartás nélkül ráengeded a kuplungot a motor megfogja egy kicsit az autot miközben visszahajtja a a kerék.

Most ezt begyakorolni idő kell meg megtett km-er!

Vannak pl taxisok is megfigyeltem már akik több év után is még úgy váltanak!!

2012. aug. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
ez olyan, mint a szex: egyszerűbb megmutatni, mint elmagyarázni.
2012. aug. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!