Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell úgy váltani...

Hogyan kell úgy váltani magasabb fordulaton, hogy ne rántson az autó?

Figyelt kérdés
(tanulóvezető vagyok) amikor 3ezer fölött váltok mindig ránt egy kicsit az autó és ezt szeretném kiküszöbölni............
2012. aug. 13. 22:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
Kinyomod a kuplungot, lelépsz a gázról (jobb úgy), megkeresed a fokozatot, aztán mikor megvan, nem ugrasz le a kuplungról, hanem érzéssel engeded fel és csak mikor összezárt, akkor nyomsz gázt. Nem gyors módszer, de nem fog rángatni.
2012. aug. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Azért van, mert úgy akarsz váltani, mint alacsony fordulaton, hirtelen ráengeded a kuplungot és a főtengelynek vissza kell lassulnia. Kis gázt kell ráengedni, amikor kiengeded a kuplungot és nem fog rántani.
2012. aug. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. aug. 13. 22:29
 4/15 anonim ***** válasza:
52%
nálam pont fordítva volt amikor tanuló voltam, alacsony fordulaton rántott kicsit 2-3 ezer környékén, de 5-6 ezernél csak úgy suhant a váltás rántás nélkül
2012. aug. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
34%
nem értem, miért fél mindenki az automata váltótól. pedig az a barátod.
2012. aug. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne ugorj le a kuplungról!
2012. aug. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
nem félek az automata váltótól csak az a helyzet, hogy a tanulókocsi manuális váltós.......
2012. aug. 14. 11:28
 8/15 anonim ***** válasza:
Ezt mondjuk tanulóautóval könnyű kiküszöbölni, ne menj el 3000ig. Igazából nem is értem, mit keresel te 3000es fordulaton tanulóként, nekem anno 2-nél már kapcsolni kellett és semmi gond nem volt, gáz el, kuplung, váltás, kuplung fel, gáz és ennyi, nem rángat. Majd a jogsid után rájössz magadtól, hogy kell váltani, nem ebben a 40-50 órában fogod megtanulni.
2012. aug. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem is tudtam, hogy közben a fordulatszámmérőt is kellene figyelni. Én olyan autón tanultam, amin nem is volt mérő. (Fiat Uno)

Mindig csak fülre még érzetre pörgettem ki a motort és úgy váltottam. Az oktató sosem szólt bele, vagy legalábbis sosem mondta, hogy mikor kéne. Teljesen rámbízta.

2012. aug. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem 30 a kötelező óraszám? Azért volt a 3000-es fordulat mert felkellett vennem a forgalom ritmusát és nemfigyeltem a mérőt és valahogy meglett:D amikor váltottam meg rántott az autó.
2012. aug. 14. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!