Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motor való nekem?

Milyen motor való nekem?

Figyelt kérdés
Napi 25 kmet kell megtennem, (lakás-munkahely-lakas), ez tömegközlekedéssel 1 óra, bicajjal fél kb, de munka után nem mindig van kedvem hazabringázni, ha fáradt vagyok. Viszonylag megbízható, olcsó kismotort szeretnék maximum 2 l fogyasztással, és mivel ezek már nem mai gépek, még azért lehessen alkatrészt is venni hozzá. Ami még fontos, hogy lehessen tekerni, mert a Margitszigeten tudom az utat rövidíteni, oda viszont nem mehetek be motorral, azt a részt kellene átbicajozni. Gondolok Suzuki Eko, Puch Maxi stb, ezeken van pedál, de lehet pedállal hajtani, vagy azzal csak beindítani lehet?

2012. aug. 11. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Babetta, de én inkább Simsont vennék.
2012. aug. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elektromos bicikli, 40 km/h körül van a végsebessége, de azt tekerni is kell, hogy menjen a rásegítés.
2012. aug. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Margitszigetre nem mehetsz be Suzuki Echoval se, se Babetta stb, mert segédmotorkerékpárok és azoknak tilos! Csak biciklivel, esetleg max 300W-os teljesítményű elektromos biciklivel.
2012. aug. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elektromos bicajt azért nem szeretnék, mert abban az aksi viszonylag hamar tönkremegy, bár az nem is rossz ötlet most így belegondolva nekem 0 ft lenne a használata, mert a melóhelyen feltölteném mindig. De ez sajnos nem is az az árkategória, ami nekem való.
2012. aug. 11. 09:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor vegyél robbanómotoros biciklit. De kell tekerni azt is.
2012. aug. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az még az elektromos bicajnál is drágább, meg ennyi erővel, az is smkp-nak számít, ha tekerem, mint egy pedálos motor... Megnéztem neten, csak BKV mehet be a szigetre (meg kerékpár, gyalogos, és engedélyel rendelkező), lehetne ilyen külön szabály ezekre, hogy tolni/ tekerni lehessen. Az is új, amit most olvastam, hogy kerékpárúton nem lehet vele menni, ilyennel nem szívesen mennék pl az Árpád hídon, ahol 80al megy mindenki... Vagy a Váci úton pl a belső sávba átsorolás a Tesco felé, ott is mennek 70-80al, ez meg jó esetben 35-40el... (Ott is van kerékpárút, meg zebra, ha lehetne ilyennel menni azon egyszerűbb lenne...)
2012. aug. 11. 10:16
 7/7 anonim ***** válasza:

max 2 literes fogyasztás csak a dongó motoros bicigliknél jöhet szóba.

Vagy veszel használtat 40 ezer vagy 80ért újat az auchanba vagy hitelre is megtudod venni.

De vehetsz babettát is az már picit többet fogyaszt de az sem olyan vészes.Vagy esetleg tekerős rigát ha találsz jobb állapotút.

2012. aug. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!