Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Diesel motoroknal miert van...

Diesel motoroknal miert van fojtoszelep?

Figyelt kérdés
2012. júl. 30. 02:31
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A regieken nem volt, mindig max levegot szivtak, most miert jelent meg?
2012. júl. 30. 02:33
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
En szemely szerint ilyenrol meg nem hallottam, bar it a fojto Szo kombinalva a szeleppel nekem teljesen mas dolgok ugranak be: Pl EGR szelep, vagy a turbo kipufogog oldalai folytasa, de hogy konkretan egy pillango szelepet epitettek be, nehezen tudom elkepzelni, DE lehetsegesnek tartom. A mai kornyezetvedelmi eloirasok miatt a legfelesleg eges kozben kerulendo. Hat ez is egy modja annak hogy csokentsuk a felesleges levegot, vagy ugye tobb uzemanyagot fecskendezunk be de azzal megint mas prblemak akadnak....
2012. júl. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A multkor láttam egyik cikkben a totalcaron h tisztították mert teljesen el volt kormolódva.

Engem is meglepett mert eddig nem hallttam ilyenről csak benzineseknél, értelmét se látom mert elvileg úgy tiszta az égés ha teljes levegőt kap és kevés gázolaljat..

2012. júl. 30. 13:41
 4/12 anonim ***** válasza:

"A multkor láttam egyik cikkben a totalcaron h tisztították mert teljesen el volt kormolódva."


Na az az EGR szelep! Környezetvédelmi okokból építik be!


Hogyan mûködik az EGR-szelep?

Az EGR-szelep feladata, hogy meghatározott mennyiségû kipufogógáz szívócsõbe történõ visszaáramlását, a tiszta levegõvel való keveredését biztosítsa. A kipufogógáz visszavezetése az égési hõmérséklet csökkenését eredményezi, ezáltal a nitrogénnel reakcióba lépõ oxigén koncentrációja, és az így keletkezõ nitrogén-oxid mennyisége is csökken. Az EGR-szelep mûködése benzin- és dízelmotorok esetén különbözik. A dízelmotorokban az EGR-szelep a motor üresjárati üzemállapotánál teljesen nyitott, akár 50% arányú kipufogógáz-visszavezetést is biztosít. Ahogy a motor terhelése növekszik, a visszaáramoltatott kipufogógáz mennyisége lecsökken egészen addig a pontig, amikor, a teljes terhelés elérésekor, az EGR-szelep lezár. A szelep a motor felmelegedése, valamint magas tengerszint feletti magasságon történõ üzemelés esetén szintén zárt.

A benzinmotorok üresjáratú üzemállapotánál az EGR-szelep teljesen zárt. A teljesen nyitott fojtószelep is mindössze 5-10% arányú kipufogógáz-visszavezetést biztosít a kicsitõl a közepesig terjedõ motorterhelés esetén.

A legtöbb EGR-rendszer zártkörû rendszer, amely valamilyen visszajelzést igényel. Néhány EGR-szelep a motorvezérlõ egység számára jeladóval ellátott, elektromos vezérlésû szelep. Más rendszerek elektro-pneumatikus vezérlésû EGR-szelepek, ahol a visszajelzést a szívólevegõ légtömegáram érzékelõ vagy a szívócsonk abszolút nyomásérzékelõ és a beszívott levegõ hõmérséklet érzékelõ adja.

2012. aug. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az EGR szelepet tudom mi, de ott kifejezetten fojto szelepet irtak. Lehet h eltevesztettek?
2012. aug. 13. 19:02
 6/12 anonim ***** válasza:

Ami még dízelen fojthat, az a bubu, vagyis a kipufogófék.

[link]

2012. aug. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
biztos h nem az, megpróbálom előkeresni a cikket amiben írták.
2012. aug. 13. 23:51
 8/12 A kérdező kommentje:

[link]


2. képen látszik az ominózus egység, és pár sorral alatta írja is h "fojtószelep". Ezekszerint az egr -re gondolhat?

2012. aug. 14. 00:03
 9/12 anonim válasza:
Van folytószelep a mai modern diesel autokban. Környezetvédelmi előirások miatt építik be az autokba , hogy szabályozottan jusson be a levegő az égéstérbe. Erre azért van szükség , hogy szabályozzák az égési csúcs hőmérsékletet. Ehhez tudni kell , hogy magas hőmérsékletem Nitrogén oxid keletkezik , mig alacsony égési csúcs hőmérsékleten korom . Ezért ezt szabályozzák . Euro 4 től már nagy valószinüséggel van folytószelep az autoban! Peace
2017. márc. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Rasy válasza:
Most akkor az EGR szelep az a fojtószelep és a környezetvédelemben hasznos, vagy mivan?
2019. máj. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!