Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Katalizátor hibára utalhat az...

Katalizátor hibára utalhat az alábbi hang?

Figyelt kérdés

Már egy ideje mikor gázt nyomok akkor ilyen hangos sziszegő hangot ad , plusz kigyorsításnál elég k'rva hangos főleg egyesbe.

Kérdésem ha így közlekedek vele akkor szétroncsolódik valami?


Plusz még elég gyakran érzek ilyen büdös kipufogószagot letekert ablaknál az utastérbe.


Mindenképp megcsinálom,csak sajnos még nem kaptam meg a pénzemet , addig kénytelen vagyok így közlekedni.


2012. júl. 26. 13:32
 1/6 anonim válasza:
Szerintem kilyukadt a kipufogódobod. Az utastérbe szivárgó gáz egyértelműen erre utal, a "repedtfazék hang" is. Katalizátorhibát inkább műszaki vizsgánál veszik észre, a károsanyag kibocsátás monitorozása közben.
2012. júl. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

új dob van rajta,nomeg a hang az előlről,körülbelül a vezető és anyósülés közül jön.

lehet szimplán szétrohadt a cső

2012. júl. 26. 13:44
 3/6 vw00 ***** válasza:
Hello. Nekem is ilyen problémám volt, de már orvosoltam. Nálam a probléma ott volt, hogy van egy cső kettő bilincsel, ami össze köti a katalizátort a középdobbal. Nálam ezen volt egy pici lyuk, és sziszegett gáz adásnál. Javaslom ezt nézd meg, de a legegyszerűbb ha beindítod az autot, aláfekszel, és azonnal hallod hol fúj ki.
2012. júl. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat,lehet az lesz amit az utolsó írt,csak lehet nekem nagyobb már a lik :)
2012. júl. 26. 16:07
 5/6 vw00 ***** válasza:
Nekem kb akkora volt mint 2 gombostű feje. Pici lehet nálad is a lyuk ha sziszeg.
2012. júl. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
most már azért elég hangos,ha beindítom alapjáraton is :S
2012. júl. 26. 22:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!