Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van valamilyen bevett módszer...

Van valamilyen bevett módszer hogy ferde talajon emeljünk és alá bakoljunk egy autót?

Figyelt kérdés

Olajat szeretnék cserélni a kocsimban, de az a gond hogy a garázs egy része lefelé lejt, (kb 5-10 fokban). A garázsban van szerelőakna, és szeretném igénybe venni, de olajcserénél ugye teljesen vízszintesen kell állnia az autónak.


Van e erre valami bevett és biztonságos módszer?



#ferde talajon emelés
2012. júl. 23. 11:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát két emelővel egyszerre ráemeltek addig, 5 fokot bármilyen emelő tud.
2012. júl. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha mindenáron ki akarod vízszintezni, akkor érdemes középen, a bölcső alatt emelni, ekkor az egész eleje emelkedik egyetlen emelővel. Ha megvan a kellő magasság, akkor pedig acélbakot vagy keményfa tuskót kell alátenni. Az emelőn ugyanis nem támaszkodhat huzamosabb ideig, nem arra van kitalálva. A baknak egy darabból kell lennie, az "egymásra rakom ezt a két fát", illetve "hagyjad, Jóskám, csinálunk alá téglarakást!" módszer nem használható.
2012. júl. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Gondold át,hogy megéri-e ennyit cirkuszolni egy leeresztőcsavar kitekerése,és a szűrőcsere miatt..
2012. júl. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Éppen ez az hogy nem tudom mennyit kell vele cirkuszolni :D Azért kérdeztem mert ha viszonylag egyszerűen és biztonságban kivitelezhető, akkor azt fogom csinálni :D



Csak azért szeretném ezt, mert nemrég lett autóm, és folyadékokat én is ki tudom cserélni, nem szeretném azért szervízbe vinni.


Támadt még egy ötletem. Az kivitelezhető hogy fa téglalatesteket úgy vágok el, illetve csiszolom, hogy az pont szintbe hozza azt a kis lejtőt?



*-------------------

-* -

- * -

- * -

- * -

- * -

- * -

- * -

- * -

---------*----------



A vonalak a fahasábot jelzik, a csillag pedig az ahol elvágnám. (persze ez csak egy ilyen elnagyolt vázlat). Én úgy gondolom hogy ez alkalmas lenne rá. Elcsúszni nem hinném hogy el fog mert nem annyira meredek. Esetleg ha gond hogy elcsúszna, akkor fúrnék a fába is egy lukat, meg a betonba is, és egy acél rúddal meg lehetne akadályozni az elcsúszást.


Vélemény? :D

2012. júl. 23. 13:07
 5/13 A kérdező kommentje:
Dejó, nem hozza ki rendesen a rajzomat. Mindegy, remélem értitek a lényeget.
2012. júl. 23. 13:08
 6/13 anonim ***** válasza:
értem én, hogy 5-10 fokban, de mára 30 fokot mondtak
2012. júl. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ne haragudj a kerdesert: Mernoknek Tanulsz? Gepeszeti szakirany? :)


Amit a tobbiek irtak az korrekt es helyes, bar En szemely szerint nem nagyon kovetem oket es majd 10 eve semmi bajom. Persze latom mi-mit bir, de ha 2 fa adja ki akkor 2-ot teszek, ha meg tegla is kell akkor mehet az is. Igaz olyankor alatta hagyom az emelot is, Biztos ami emelo, nem tart csak erinti. Meg a kedvencem ha mar le kell venni a kereket ugyis ala teszem a kocsinak, utba sincs meg jo baknak is(persze azert a felni mereteit nezem nem a gumiet). Eddig semmi bajom sot meg kozelebe sem voltam a helyzetnek pedig 10-20T kacatok is kerultek a kezem koze napi rendszeresseggel. Kovesd mindenkepp az elottem szolok tanacsait, de ha meg akarsz magadnak sporolni egy joadag munkat, akkor hallgass ram: Nezd meg a leeereszto csavar merre all, es ugy allj hogy oda lejtsen az olajtekno. Az olajat nem kell atlapatolni, eleg ha jo iranyba csalogatod. Szerintem a csavarod menetirany szerint hatra nez(a legtobb normalis auton ugy van, vagy hatso reszen az oldalfalnak). Opelt csinalltam valamelyik nap, na az nem normalis: Alul majd kozepen van, egy kicsit hatra eltolva. Ott mar erdemes elgondolkozni a vizszintezesen...

2012. júl. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem, nem tanulok gépészmérnöknek :D most végeztem el a gimnáziumot, és az informatikai tudásomat szeretném gyarapítani a későbbiekben :D


Hát, azért a 17-es RH alufelniket nem szívesen raknám alá :D

Annyi a lényeg hogy ugye nemrégiben lett véve egy autó, elég ritka, és az előző tulaj nem bánt vele valami jól, valamint becsúszott egy kamion alá is. De végül is elég korrekt állapotban és korrekt árért került hozzám, de azért van rajta szerelni való, és nemsokára elkezdem a nagy felújítását, és az egyszerűbb dolgokat amik egy kis szerelő vénával és normális szerszámkészlettel meg lehet csinálni, azt én szeretném véghezvinni.


Az a gond hogy a garázs az úgy néz ki hogy ha teljesen beállok az autóval, akkot egyenesen áll az autó. Viszont akkor nem tudok lemenni a szerelőaknába. (alacsony autó, esélytelen hogy alatta bemásszak). Valamint a motortér már nincs is az akna felett. Ha hátramenetben állok be dettó ez a gond. Tehát normális módszerrel sehogy sem lehet összehozni.


A garázs elején van ez az enyhe emelkedő, amint vége az emelkedőnek, ott kezdődik a szerelőakna, ez úgy 2,5 méter hosszú, miután vége van a szerelőaknának, onnan még van kb. 1.5 méter garázs és vége. Összefoglalva rohadt kicsi :D


Egyébként ezt a fával való szintbehozást megpróbálom, holnap lemérem a pontos szögét az emelkedőnek, kivágom a fahasábokat. Kb 1x1 métereseket szeretnék csinálni, az szerintem elég nagy hoz biztonságos legyen, és normálisan elfér rajta egy krokodil emelő is.

2012. júl. 23. 13:47
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez lett volna a masodik Tippem :) A lenyeg: Milyen nehez az autod? Nekuk a Corvettel volt ugyan ez a bajunk...Aztan srac lement, mi meg ratoltuk az autot. Ennyi. A masik Konnyufem felnit akkor sem raknek az automra ha ingyen lenne. Merd meg egyszer a lemezfelnit mennyit nyom, meg merd meg az konnyufem felnit mennyit nyom. Na a futomunek az a Plusz rugozatlan tomeg egyaltalan nem hianyzik. Sok sikert :)
2012. júl. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

17 colban nincs lemezfelni :D Legalábbis nem tudok róla hogy van, még a téligumihoz kerestem.


Az autó a forgalmi szerintem 1250 kiló.

2012. júl. 23. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!